İSVEÇ’TE HAFTANIN SON GÜNÜ KORONA BİLANÇOSU

İsveç Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında 58 kişinin yaşamını yitirdiğini ve 3 834 yeni vaka tespit edildiğini açıkladı. Genel toplamda 608 411 vaka ve 12 428 ölüm olayı kayıtlara geçti. Hastanelerde 4 993 kişi tedavi görüyor ve bunların 220 tanesi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor.

İSVEÇ’TE HAFTANIN SON GÜNÜ KORONA BİLANÇOSU
İSVEÇ’TE HAFTANIN SON GÜNÜ KORONA BİLANÇOSU Admin
Bu içerik 580 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu bir yandan yeni vakalarla ve ortaya çıkan mutasyonlarla mücadele ederken diğer yandan aşılama ve tedarik konusunda çaba harcıyor. Halka sürekli önlemler konusunda sık sık uyarılar ve yeni önlemler hatırlatılıyor.

İlaç firmaalrı hem Pfizer hem de Moderna, aşılarını 12 yaşından büyük çocuklar üzerinde test etmeye devam ediyor. New York Times yazdığına göre, sonuçların yaz aylarında beklendiğini ve bundan sonra küçük çocuklar üzerinde de test edileceğini belirtiliyor.

Çek Cumhuriyeti'nde artan enfeksiyon yayılımı ve Avusturya'da mutasyona uğramış enfeksiyon salgınları, Almanya'nın şu anda sınırlarını komşu ülkelerden ikisine ve Slovakya'ya kapattığı bildiriliyor. Sağlık Bakanı Jens Spahn'a göre, Pazar günü yürürlüğe girecek olan karar "kaçınılmaz" olarak nitelendiriyor.

Başbakan Stefan Löfven bugün saat 14.00 sularında, üçüncü bir dalgayı önlemek için ne yapıyoruz yönünde soruları, aşı teslimatlarındaki gecikmelerle ve pandemiye yönelik diğer durumları partilerle görüşüyor. Parti başkanlarına bilgiler veriyor, görüş alışverişinde bulunuyor.

Şimdiye kadar 341 656 kişi 1.doz ve 116 206 kişi de 2.doz aşıyı aldı. Aşılama işlemi devam ediyor.

İsveç İsveç Halk Sağlığı Kurumu Aşı Başbakan Stefan Löfven Pfizer deneme test Moderna
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ