MALMÖ’DE ŞİDDETLİ PATLAMA

İsveç’in güneyde bulunan kenti Malmö, Jägersrovägen'de pazar gecesi büyük bir alanda duyulan patlamanın ardından yaklaşık 20 arabanın bulunduğu garajda yangın çıktı. Arabalar ateşe teslim oldu. Polis halkı dumandan korunmaya çağırdı.

MALMÖ’DE ŞİDDETLİ PATLAMA
MALMÖ’DE ŞİDDETLİ PATLAMA Admin
Bu içerik 579 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’in güney kenti Malmö’nun Persborg çevresindeki bölgede bir şiddetli patlama meydana geldi. Patlamayla ilgili alarm polise saat 21.00 sularında ulaştı.  Patlamanın bir garajda meydana gelmesi nedeniyle orada bulunan arabalar yanmaya başladı. Polis göre, Jägersrovägen'deki bir garajdaki yaklaşık 20 arabanın şiddetli bir şekilde yandığı ortaya çıktı. Büyük bir alan kapatıldı ve Batı Kattarp Sokağı (Västra Kattarpsvägen) ve Jägersro çevresinde trafik durduruldu.

TT'ye konuşan polis sözcüsü Evelina Olsson, ”Büyük bir yangın ve halkı dumandan uzak durmaya çağırıyoruz. Aynı zamanda konutlara da yakındır. Dumandan olabildiğince uzak durmanız gerektiğini aklınızda tutabilirsiniz diyoruz” uyarısında bulunduklarını belirtiyor.

Evelina Olsson. polis ve kurtarma ekibi arabaların yandığını gördü. Arabaların patlama riski var. Yangın patlamayla bağlantılı olduğundan şüpheleniyoruz. Bu alanı kordon altına aldık ve trafiği durdurduk. Arabalar yandığında patlamalar olabilir, ancak bunu duyduğunuz yüksek sesle bir patlama olarak yorumluyorum” dedi.

Herhangi birinin yaralandığına dair hiçbir bilgi verilmedi. Aynı zamanda hiç kimse de tutuklanmadı. Polis araştırmalarını sabah saatlerinde de sürdürüyor.

GÖTEBORG’DA PATLAMA

Pazartesi gece yarısından sonra 01.00 sularında Göteborg’un Angred semtinde bir apartmanın önünde bir patlama meydana geldi.  Patlamayla ilgili olarak  Ulusal bomba ekibi de olay yerine çağrıldı. Batı polis bölgesindeki görevli Andreas Odén, ”Patlama bir tür küçük patlayıcı yükü olduğunu ve ön kapının hemen yanına bırakıldığını anlıyoruz” diyor.

Batı polis bölgesinde nöbetçi polis Andreas Odén, saat 06: 00'dan hemen sonra ulusal bomba ekibinin olay yerine geldiğini ve çalışmalarına başladığını belirtiyor.

Andreas Odén’e göre Şüpheli eylemciler olay yerinden kaçarken görüldükleri ve ancak şu ana kadar hiç kimsenin tutuklanmadığını ifade ediyor.

İsveç Malmö patlama garaj yangın araba Göteborg Angred TT Evelina Olsson Andreas Odén
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ