ANTİKOR VÜCUTTA DOKUZ AY KALABİLİYOR

Stockholm Bölgesi ’nde bulunan Danderyd Hastanesi ve Karolinska Enstitüsü'nden bir grubun araştırmasına göre, 2020 baharında antikor bulunan 370 kişinin yüzde 96'sı dokuz ay sonra hâlâ korumaya sahip görüldü. Üçte ikisi ayrıca covid-19 virüsüne özgü ölçülü bir T hücresi belleğine sahip olduğu tespit edildi.

ANTİKOR VÜCUTTA DOKUZ AY KALABİLİYOR
ANTİKOR VÜCUTTA DOKUZ AY KALABİLİYOR Admin
Bu içerik 584 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Dagen Nyheter gazetesinin haberine göre Uzman doktor ve çalışmadan sorumlu olan Charlotte Thålin, ”Hafif semptomların bile uzun süreli ve geniş bir bağışıklık sistemi sağladığını görebiliriz” diyor. Ayrıca yayınlanan bir basın bülteninde, antikorları olan bir bireyin virüsü taşıyıp taşıyamayacağı ve enfeksiyonu herhangi bir belirti göstermeden bulaşıp bulaşmayacağı konusunda belirsizlik olduğunu, ancak bu riskin çok küçük göründüğünü söylüyor.

On haftalık bir süre boyunca, 340 katılımcı da haftalık olarak antikorlarla test edildi ve virüs daha sonra yalnızca 3 kişide tespit edilebildi. Antikorlara sahip olmayanların% 2'sinde, covid-19 virüsüne özgü bir T hücresi belleğine dair kanıt olduğu görülmektedir.

Uzman grup çalışması, Danderyd Hastanesinde 2.149 çalışanın test edildiği Nisan ve Mayıs aylarında üç hafta boyunca sürdü. Bunların yüzde 19,1'i antikorlara sahipti ve o zamandan beri test edilmeye devam etti ve Ekim ayının sonundan itibaren kısmi bir sonuç, yüzde 82'sinin ölçülebilir antikor seviyelerinin kaldığını gösterdi - şimdi ise yüzde 40'ı hastalığa maruz kaldı.

İsveç Covid-19 antikor Danderyd Hastanesi Karolınska Enstitüsü Uzman grup T-Celler Charlotte Thålin Dagens Nyheter
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ