İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU

İsveç Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında son dört günün korona verilerini paylaştı. Buna göre 59 artışla 12 487 kişi yaşamını yitirirken 9 458 vaka artışıyla da toplam vaka sayısı 608 411 oldu. Hastanelerde 5 052 kişi de tedavi görüyor ve bunlardan 228 tanesi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor.

İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU
İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU Admin
Bu içerik 464 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu’nun verilerine göre  son dört günde 59 kişinin (günlük ortalama 20 kişi) koronadan yaşamını yitirmesi şimdiye kadar olan günlük ölümlerde en düşük sayı olarak tespit edildi. Günlük vaka sayısı da ortalam 2 365 kişi olarak kayıtlara işlendi. Västerbotten Bölgesinde büyük artış görülmesine karşın genel vaka sayısında gözle görülür bir artış gözlemlenmiyor.

İsveç’te 364 420 kişiye 1.doz ve 141 778 kişiye de 2.doz aşı yapıldığı belirtiliyor. Aşılamada sorunların yaşanmasını yetkililer aşı üreten şirketlerin dağıtımdaki aksamalarına bağlıyorlar. İsveç Halk Sağlığı Kurumu Daire Başkanı Karin Tegmark Wisell basın toplantısında, “Son beş hafta içinde, son beş haftada vaka sayısı azaldı. Esas olarak Avrupa'da ama aynı zamanda diğer bölgelerde azalma görülüyor. Dünya çapında 106,4 milyon vaka var. Haftalık vaka sayısı azalsa bile, yine de yüksek bir sayı, hızla dalgalanabilir” dedi.

Wisell devamla, “Enfeksiyonun daha fazla yayılmasını önlemek için hepimizin sorumluluk almamızın önemini size hatırlatmak isterim. Birlikte enfeksiyonu durdurabiliriz, bunu daha önce gösterdik. Küçük bir daire içinde zaman geçirin. Yeni ilişkilerden kaçının, özellikle de spor tatil haftalarına girdiğimiz için dikkatli olun...” değerlendirmesini yaptı.

İsveç koronavirüs İsveç Halk Sağlığı Kurumu Karin Tegmark Wisell
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ