YENİ PANDEMİ ÖNLEMLERİ AÇIKLANDI

Sosyal İşler (Sağlık) Bakanı Lena Hallengren bugün sabah saatlerinde bir basın toplantısı düzenlendi. Hükümet, toplumun büyük ölçüde sosyal yaşam alanlarında uzak durması (kapanması) için fırsat istiyor.

YENİ PANDEMİ ÖNLEMLERİ AÇIKLANDI
YENİ PANDEMİ ÖNLEMLERİ AÇIKLANDI Admin
Bu içerik 707 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Sosyal İşler (Sağlık) Bakanı Lena Hallengren bugün sabah saatlerinde bir basın toplantısı düzenlendi. İsveç’te covid-19’un önü geçilmesi için halkın yasalara, önlemlere ve kurallara uyması isteniyor. Bu nedenle, Lena Hallengren basın toplantısında, Pandemi Yasası'nın desteğiyle önlemler için birkaç yeni beş maddelik teklif gündeme getirdi.

Bakan, “Azalan enfeksiyon yayılımı durdu. Bu endişe verici. Üçüncü bir dalga için önemli bir risk vardır. Yeni önlemleri sunmadan önce, halihazırda alınmış olan önlemleri gözden geçirmemiz gerekiyor. Önlemler için beş yeni öneri sunuyoruz. Teklifler bugün gündeme alınıyor. Bugün sunulan teklifler, genişletilmiş bir kapatma yönetmeliği içermektedir. Kapsanan faaliyetlerin tümü ticaret yerleri, hizmet tesisleri, spor salonu sporları ve banyo tesisleri, restoranlar, özel toplantı yerleri” olarak belirlendi.

Hükümet ayrıca belediyelere, tıkanıklık riskinin olabileceği belirli yerlere erişim yasağı koyma yetkisi vermek istiyor. Yasaklara uymayanlara 2.000 kron para cezası verilebilir. Hükümet, eğlence parkları, hayvanat bahçeleri ve eğlence parkları için daha tek tip bir öneri üretti. Bu 11 Mart'ta yürürlüğe girecek. Hallengren, halka açık etkinliklerin hâlâ 8 katılımcıyla sınırlı olduğunu söylüyor.

İşte beş öneri şunlardır:

• Daha fazla işletmenin kapatılması.

• Belirli konumlara erişimin kısıtlanması

• Eğlence parkları, hayvanat bahçeleri ve benzeri eğlence parkları kapalı kalması

• Müzeler ve sanat galerileri girişlerin kısıtlanması

• Halka açık toplantılar ve halka açık etkinlikler için yeni sistem önlemlere uyulması

Kültür Bakanı Amanda Lind ise, müzeler ve sanat galerileri hakkında konuştu. Bakan, ”Bu işletmeler artık mağazalar için geçerli olanlara benzer enfeksiyon kontrol kuralları ile daha kontrollü bir şekilde açık kalabilir. Birçok müze ve sanat galerisinin bugün zaten faaliyetlerini toplumun diğer bölümleri için mevcut kurallara göre uyarladığını belirtiyor” dedi.

İsveç Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren Pandemi Yasası Önlemler Kültür Bakanı Amanda Lind
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ