İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 82 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında gecikmelerle birlikte bugün sisteme giren vakalarda 82 yeni ölümle toplam 12 569, 4 233 yeni vakayla da toplma 622 102 oldu. Hastanelerde 5 052 kişi tedavi görüyor ve bunlardan 223 tanesi yoğun bakım üniteklerinde bulunuyor. 525 850 kişi de aşı uygulandı. 1.doz 373 281 ve 2.doz 152 569 kişi aşılandı.

İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 82 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 82 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 486 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Basın toplantısında aiı eşgüdüm koordinatörü Richard Bergström, “Bugün AB'nin Pfizer / Biontech'ten 200 milyon doz daha satın alacağız. İsveç için bu, ilave 7 milyon doz anlamına geliyor. Moderna'nın aşısı söz konusu olduğunda, İsveç yaklaşık 6 milyon doz alacak. Ama her şey yazdan önce gelmiyor. Fakat yakında tünelden çıkıyoruz” açıklamasında bulunuyor.

Richard Bergström devamla, “Genel olarak teslimat tahminlerini parlak görüyoruz. Bu iyi bir haber. AB mutasyonlarla başa çıkabilmemizi sağlamak için topun başında ve muazzam bir kapasiteye sahip olduğumuzu söylüyor. Herhangi bir endişeniz ya da virüs için endişeleniyorum. Şu anda ışık görünüyor. Bu durun dünyanın geri kalanında nasıl aşılanacak? Bu anlaşmaların parçası olmayan birçok ülke var. Sırbistan, Karadağ ve Ukrayna gibi. Pek çok ülke fiilen ödeme yapabilir, ancak herhangi bir aşıya erişimleri yoktur. Onlar için endişeleniyorum” dedi.

Basında yer alan Pfizer / Biontech'in aşısından altıncı dozu almak için bölgelerden "çelişkili" bilgiler yer alıyor. Bu konuda Richard Bergström, “Sorun olmadığını söyleyenleri duydum. Ve sonra başkalarının altıncı dozu söylediğini duydum. İsveç Halk Sağlığı Kurumu'nun derlemesinin bu kadar önemli olduğunu söyleyebilirim. İsveç ayrıca kullanılamayan ekstra dozlar için ödeme yapmayacaktır. Bu nedenle Pfizer, kendisine göre İsveç'ten de bir mesaj bekliyor” diyor.

İsveç İsveç Halk Sağlığı Kurumu koronavirüs aşı Richard Bergström Pfizer / Biontec yaz AB
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ