STOCKHOLM’DA KORONA VAKALARINDA YÜZDE 24 ARTIŞ VAR

Stockholm Bölgesi Sağlık ve Tıbbi Bakım Müdürü Björn Eriksson, 5. ve 6. haftalar arasında enfeksiyonun yüzde 24.1 arttığını söylüyor. Stockholm bölgesi Çarşamba günü düzenlediği basın toplantısında sağlık hizmetlerinde durum ve covid-19'a karşı aşılama çalışmaları hakkında bir güncelleme yaptı.

STOCKHOLM’DA KORONA VAKALARINDA YÜZDE 24 ARTIŞ VAR
STOCKHOLM’DA KORONA VAKALARINDA YÜZDE 24 ARTIŞ VAR Admin
Bu içerik 472 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Spor tailinin başlamasına az bir zaman kala sağlık yetkililerin uyarıları devam ediyor. Stockholm Bölgesi Sağlık ve Tıbbi Bakım Müdürü Björn Eriksson, “Seyahat edenler tamamen sağlıklı olmalı. Ayrılmadan önce ihtiyacınız olanı satın almalı, yolculuk boyunca mesafenizi korumalı ve kaldığınız süre boyunca sosyal ilişkileri sınırlandırmaya devam etmelisiniz. Bu durumun üzücü bir mesaj olduğunun farkındayım” diyor.

Björn Eriksson devamla, “Ama enfeksiyonu başkalarına yaymak istemiyoruz ya da yeni enfeksiyon buraya Stockholm Bölgesine getiriliyor. Tavsiyelere ve tavsiyelere uyma yeteneğimiz, burada Stockholm Bölgesi'nde ve ülke genelinde enfeksiyonun yayılmasının nasıl gelişeceğini belirleyen bir faktördür. Kaçının hastane bakımına ya da yoğun bakıma ihtiyaç duyacağını ve covid-19 nedeniyle kimlerin öleceğini ortaya çıkar. Buna sen ve ben karar veriyoruz. Geçen yıl 27 Şubat'ta, ilk covid-19 vakası Stockholm'de görüldü.. Bugün yaklaşık 150.000 yerleşik vakamız var. İl genelinde 3.840 kişi öldü.” değerlendirmesini yapıyor.

İsveç genelinde aşılama yavaş da olsa devam ediyor. Şimdiye kadar 525 850 kişi de aşı uygulandı. 1.doz 373 281 ve 2.doz 152 569 kişi aşılandı. Aşılama konusunda büyük ölçüde tahminlerin haftadan haftaya değişmesidir. Şu anda tahminler Şubat ayı için yanlış yöne doğru gidiyor. Teslimatlar azalıyor gibi görünüyor. Şubat ayında teslim edilecek tahmini 567.600 dozdan sadece 128.000 doza, yüzde 77.5'lik bir düşüş var. Teslim edilmeyen her aşının daha yaşlı veya risk grubundaki birinin beklemesi gerektiği anlamına geliyor.

İsveç Stockholm Stockholm Bölgesi Sağlık ve Tıbbi Bakım Björn Eriksson koronavirüs aşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ