İSVEÇ HALK SAĞLIĞI KURUMU PERSONELİ TEHDİT EDİLİYOR

İsveç Halk Sağlığı Kurumu yüksek yöneticilerine yönelik tehditler alındığı ve bazı kurumu yetkililerine polis koruması sağlandığı basında yer alan haberler olarak gündeme geliyor. Kurumun Genel Müdürü Johan Carlson ve devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell en fazla tehdit alan adlar arasında bulunuyor.

İSVEÇ HALK SAĞLIĞI KURUMU PERSONELİ TEHDİT EDİLİYOR
İSVEÇ HALK SAĞLIĞI KURUMU PERSONELİ TEHDİT EDİLİYOR Admin
Bu içerik 480 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Koronavirüs nedeniyle ortaya çıkan ölümler, tedavilerdeki aksamalar, aşılardaki gecikmeler insanlar üzerinde olumsuz etkiler bıraktığı bilinen biliniyor. Bazı kişiler sorumlu olarak devletin kurumlarını görüyor. Pandeminin başından beri ön planda olan İsveç Halk Sağlığı Kurumu üst düzey yetkilileri zaman zaman hem meslektaşları hem de başka uzmanalr tarafından eleştirilere maruz kalıyorlardı.

Halk Sağlığı Kurumu'na yönelik tehditler ve nefret arttı ve yönetimden birkaçının artık polis korumasına gereksinim duyulduğu ortaya çıktı. Kurumun Genel Müdürü  Johan Carlson, “O kadar ileri gittiler ki, polis tarafından araştırılan ölüm tehditleri var” ifadelerini kullanıyor.

Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell'e "40 yıl hapis veya ömür boyuna hazırsınız" diye elektronik posta yollayan, onun cezalandırıldığını görmek istiyorum: "Tercihen SVT aracılığıyla canlı yayında kurşuna dizilir" ile bitiriyor.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu'na art arda  gönderilen bir dizi nefret elektronik posta var. Otoriteler, pandemi başladığından beri e-postalar, telefon görüşmeleri ve sosyal medyadaki paylaşımlarla dolup taşıyordu. Çoğu soru ve görüşler bağlamında olmasına karşın, ancak aynı zamanda nefret, tehditler ve kişisel saldırılar da olacaktır gibi düşünceleri benimsiyorlar.

Genel Müdür Johan Carlson TT’ye verdiği söyleşisinde, “Zaten baharda başladı ve sonra, tıpkı şimdi olduğu gibi, daha çok sözcülerimizi hedefliyor. Ancak, tırmandı ve biz bunu her gün hissediyoruz, Polis korumasına sahip çalışanlarımız var. Bu durumun iyileşeceğini sanmıyorum, aksine daha da kötüleşir” görüşünü paylaşıyor.

İsveç İsveç Halk Sağlığı Kurumu Tehdit Johan Carlson Epidemiyolog Anders Tegnell Polis koruması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ