AFRİKA KORONA VARYANTI BÜYÜK TEHLİKE OLUŞTURUYOR

İsveç koronavirüsüyle mücadelede en fazla eleştirilen ülkelerin içinde bulunuyor. Kuzey ülkeleri arasında en çok kayıp veren ve vaka sayısı olan bir konumda. İsveç Aşı Koordinatörü Richard Bergström, “Güney Afrika korona varyantının bugün en büyük mutasyon tehdidir” diyor.

AFRİKA KORONA VARYANTI BÜYÜK TEHLİKE OLUŞTURUYOR
AFRİKA KORONA VARYANTI BÜYÜK TEHLİKE OLUŞTURUYOR Admin
Bu içerik 531 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Avrupa ülkeleri virüsün ve mutasyona uğramış varyantları konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Avrupa Komisyonu, tam da bunun için hazırlıklı olmanın nasıl olması gerektiğine dair geçen hafta  Çarşamba günü bir toplantı yaptı. Bu bağlamda . İsveç Aşı Koordinatörü Richard Bergström, “Aşıdan kaçabilecek gibi göründüğü için buna karşı üçüncü bir doz gerekebilir” görüşünü ileri sürüyor.

İsveç'in aşı koordinatörü Richard Bergström basına “ABD'de iki korona mutasyonunun bir melezi keşfedildi, İngiliz mutasyonu İsveç'te yayılıyor ve Västmanland'da Güney Afrika mutasyonunun bir küme enfeksiyonu keşfedildi. Aniden, pandemi sırasında ana tehdit olarak bir dizi virüs varyantı ortaya çıktı. Bu böyledir ve yapılması gereken çok şey var” değerlendirmesini yapıyor.

Richard Bergström fenomeni, bir bakterinin antibiyotik direnci elde ettiği zamanki gibi karşılaştırabileceğinizi açıklıyor. Ayrıca, İsveç’in koronanın yeni mutasyonlarına hazırlıklı olması gerektiğini belirterek, “Daha fazla mutasyona hazırlıklı olmalıyız. Güney Afrika varyantı için açıkça hepsinden daha kötüsü ve daha bulaşıcı, daha tehlikeli olup olmadığı konusunda belirsizlik var. Aşı ayrıca Güney Afrika varyantı üzerinde de işe yarıyor, ancak etki biraz daha kötü görünüyor. Ancak virüs vakalarında, güvensizlik ya da belirsizlik olarak adlandırılır. Güney Afrika'da Astra Zeneca'nın aşısı bu nedenle kesildi çünkü aşının hafif ve orta dereceli hastalıklar üzerinde çok az etkisi var, ancak daha çok ağır hastalık ve ölümler üzerinde. Aşı ayrıca Güney Afrika varyantı üzerinde de işe yarıyor, ancak etki biraz daha kötü görünüyor” yorumunu yapıyor.

İsveç korona mutasyon Güney Afrika İngiltere varyant aşı İsveç Aşı Koordinatörü Richard Bergström AstraZeneca
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ