İSVEÇ’TE TERÖR ŞÜPHELİSİ İKİ KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İsveç'te iki kişi yurtdışında terör suçlarından damgalandıkları şüphesiyle gözaltına alındı. Bunlardan biri, İranlı üst düzey general Kasım Süleymani'nin öldürülmesinin intikamını almak için Etiyopya'da planlanan bir eylemin arkasındaki beyin olduğu belirtildi.

İSVEÇ’TE TERÖR ŞÜPHELİSİ İKİ KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
İSVEÇ’TE TERÖR ŞÜPHELİSİ İKİ KİŞİ GÖZALTINA ALINDI Admin
Bu içerik 583 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Kvällposten gazetesi, Etiyopya istihbarat servisine göre, planlanan saldırının Birleşik Arap Emirlikleri büyükelçiliği’ne başkent Addis Ababa'da gerçekleştirileceğini yazıyor. Ayrıca, New York Times'da Amerikan istihbarat servisi, İsveç'te tutuklanan kişilerden birinin müdür olduğunu belirtiyor. Tuğamiral Heidi K Berg yaptığı açıklamada, "Etiyopya ve İsveç işbirliği yaptı ve komployu bozdu" dedi.

Kvällposten'e göre, Batı İsveç'ten Eritre vatandaşlığına sahip 45'li yaşlarda bir başka kişi de geçen yıl Aralık ayında Arlanda'ya indiğinde tutuklanmıştı. Savcı Hans-Jörgen Hanström daha önce 45'li yaşlarda olan diğer kişinin sadece birkaç gün sonra Skåne'de tutuklandığını söyledi.

Yurtdışında işlenecek bir terör suçu olarak damgalandıklarından şüpheleniliyorlar. Her ikisi de böyle  bir suçu kabul etmiyorlar

İsveç İran General Kasım Süleymani intikam Eritya İstihbarat ABD Terör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ