İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA TABLOSU

İsveç Halk Sağlığı Kurumu son dört günde meydana gelen korona vakalarını basın toplantısında paylaştı. Son dört gün içeriisnde sisteme işlenen 64 yeni ölüm vakasıyla birlikte toplam 12 713 kişi yaşamını yitirdi. 10 933 yeni vaka sayısıyla da 642 099 vaka tespit edildi. Hastanelerde 5 146 kişi tedavi görüyor ve bunlardan 217 tanesi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor. Şimdiye kadar da 427 783 kişiye aşı uygulandı ve 217 478 tanesi de 2.dozu aldı.

İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA TABLOSU
İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA TABLOSU Admin
Bu içerik 585 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu devlet  epidemiyoloğu Anders Tegnell, bugünkü basın toplantısında, “Küresel duruma görüyoruz. Birkaç hafta içinde net bir düşüş gözlemliyoruz, Bu durum çok iyi. Ancak bu virüsün hâlâ yaygın bir şekilde yayıldığını da görüyoruz. Avrupa'da bile temkinli bir düşüş görüyoruz. Bu belki de küresel ölçekte olduğu kadar net değil. Ama kesinlikle doğru yöne gidiyor. Avrupa'da enfeksiyonun yayılması ‘karışık’ yorumlayabiliriz. Avrupa'nın farklı bölgelerinde, nasıl geliştiğinde büyük farklılıklar var” dedi.

Anders Tegnell devamla, “İsveç'te maalesef yeniden bir yükseliş görüyoruz. Daha önce olduğu gibi, yukarı ve aşağı dalgaları daha yavaş görüyoruz, ancak şimdi birkaç hafta boyunca maalesef oldukça net bir artış var. Yoğun bakımda, zirveye çıktığımız Aralık ortasından bu yana açık bir düşüş yaşıyoruz. Ancak (istatistikler) biraz geride kalıyor. Yoğun bakımda artış riski var. Daha net ve daha güçlü bir gelişme gördüğümüz ölü sayısı. Bu, çeşitli nedenlerden kaynaklanmaktadır, özellikle hastalıktan ölme riski en çok olanlar için aşılama çalışması devam ediyor. Tartışmanın çoğu şimdi İsveç'te yayıldığını gördüğümüz virüs varyantlarına odaklandı. Şimdi İsveç'teki numunelerden ne kadar büyük bir pay oluşturduklarını netleştirmeye çalışarak işi genişlettik. Gösterim şu anda 21 bölgeden 19'unda. İngiliz varyantı çok hızlı bir şekilde arttı. Artış oranı, nasıl devralındığı çok hızlı. Öte yandan, Güney Afrika ve Brezilya çeşitlerinin yaygınlığı düşüktür. Ara sıra vakalar görüyoruz, karşılaştırmalı olarak, her zaman epeyce vaka var” değerlendirmesini yaptı.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu devlet epidemiyoloğu olan Anders Tegnell: “Aşılar mükemmel bir şekilde devam ediyor. Şimdi elimizde üç aşı var. Şu anda sahip olduğumuz tüm bu aşılar, üçü de hastalıklara, ciddi hastalıklara ve ölüme karşı iyi koruma sağlıyor. Ayrıca enfeksiyonun azalmasına ve enfeksiyonun yayılmamasına da katkıda bulunabilirler. Herkesi aşı olmaya çağırıyoruz. İsveç'te şu anda yaklaşık 650.000 aşı geldi. Aşılama aynı hızda devam ediyor. Her şey dağıtımlara bağlıdır, aşı varsa aşılama kapasitesi daha yüksektir. Aşılarla ilgili önceliklerimiz iyi sonuç verdi. Çok yaşlı olanlar esas olarak aşılanmıştır. Bir çok personel aşılanıyor, yaşlıların korunmasına katkı sağlıyor. Daha büyük teslimatlarımız olsaydı iyi olurdu, o zaman daha da hızlı giderdi” dedi.

İsveç İsveç Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Aşı Enfeksiyon koronavirüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ