İSVEÇ’TE BOĞULMA VAKALARINDA ARTIŞ VAR

İsveç’te havaların güney bölümünde ısınmaya başlamasıyla göllerde yürüyüş yapan, buz pateni yapan, balık avlayan insanları büyük tehlikeler bekliyor. Göllerde incelen buz tabakası ölümlere neden oluyor.

İSVEÇ’TE BOĞULMA VAKALARINDA ARTIŞ VAR
İSVEÇ’TE BOĞULMA VAKALARINDA ARTIŞ VAR Admin
Bu içerik 581 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Güney İsveç’ın Sävsjö yerleşim yerinde perşembe günü havanın güzel ve güneşil olmasından yararlanmak isteyen ve yürüyüşe çıkan yaşları 65 ile 75 arasında değişen dört arkadaş Vallsjö (Vall Gölü) üzerinde incelen buzun farkına varamayarak kırılan buzun çökmesiyle gölün sularına gömüldüler. Sudan çıkmayı başaramayan kişiler boğuldular.

Cuma günü, Katrineholm yakınlarındaki Yngaren Gölü'nde bir balık tutma gezisi sırasında buzda yürürken iki yaşlı kişi kırılan buzun altında kalarak boğuldular. Kurtarma ekibi 75 ve 80'li yaşlarındaki kişileri sudan çıkardılar ancak hayatları kurtarılamadı.

Uppsala kentinde, Enköping ile Bålsta arasında Ekolsundsviken'de birkaç kişinin buzda yürürken meydana gelen kazadan sonra bir kişi kırılan buzda yaşamını yitirirken, 2 kişi kendi kendine kurtuldu. 2 kişi de kurtarma ekiplerince kurtarrıldı.

Kurtarma ekiplerin aldığı yardım çağrısı Ocak 2020'de 57 iken Ocak 2021 ayında 98 boğulma çağrısı alındı. 01- 21/2021 Şubat tarihleri ​​arasında acil yardım (SOS) 117 boğulma vakasını ele aldı. Geçen yıl aynı dönemde, bu tür 37 çağrı alınmıştı.

İsveç Güney İsveç ince buz kırılma ölümler Sävsjö Katrineholm Uppsala Enköping Bålsta Ekolsundsviken Vallsjö Yngaren Gölü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ