İSVEÇ’TE KORONA BİLANÇOSU SON DÖRT GÜNDE 56 ÖLÜ

İsveç Halk Sağlığı Kurumu’nun bugünkü haftanın ilk basın toplantısında koronadan son dört günde 56 kişinin yaşamını yitirdiği ve 11 804 yeni vaka görüldüğü açıklandı. Genel toplmda 801 178 kişiye aşı uygulandı.

İSVEÇ’TE KORONA BİLANÇOSU SON DÖRT GÜNDE 56 ÖLÜ
İSVEÇ’TE KORONA BİLANÇOSU SON DÖRT GÜNDE 56 ÖLÜ Admin
Bu içerik 470 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te son dört günün korona bilançosu değişkenlik göstermeye devam ediyor. 56 ölüm artışıyla 12 882 kişi yaşamını yiridi. 11 804 artışla vaka sayısı 669 133’e ulaştı. Hastanelerde 5 269 kişi de tedavi görüyor ve bunlardan 225 tanesi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor.  527 186 kişi 1.doz ve 273 992 kişiye de 2.doz aşı uygulandı. Aşılama aşı stok durumuna göre devam ediyor.

Basın toplantısında devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, “Avrupa'nın büyük bölgelerinde yayılma çok geniştir. İsveç'te de öyle. Arka arkaya üçüncü hafta, maalesef haftada yaklaşık yüzde 10 artış yaşıyoruz. Sosyal ilişkilerde farklılıklar var.  Orada pek görünmüyoruz. Görünen o ki, gerçekten üçüncü bir dalgaya doğru ilerliyoruz gibi görünüyor. Aşıların, kaç kişinin ciddi şekilde hasta olacağı ya da öldüğü üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır - ancak enfeksiyonun yayılması kadar değil” diyor.

Anders Tegnell devamla, “Evet, muhtemelen birkaç haftadır uyarı parmağımızı kaldırdık çünkü bu hiç de iyi olmayan bir gelişme. Aynı zamanda, dalga hakkında çok fazla konuşmaktan kaçınılması gerektiğini düşünüyorum. Bu, ele alınamayacak doğal bir fenomen değildir. Bunun etrafında birlikte çalışırsak, gördüğümüz senaryolara kıyasla en azından gelişmeyi düşük tutma fırsatı vardır” değerlendirmesini yapıyor.

Sosyal İşler genel Müdürlüğünden Taha Alexandersson, “Sağlık hizmetinin üzerinde ağır bir yük olduğunu ve uzun zamandır böyle devam ettiğini söylemek istiyorum. En kötü durum senaryosu ortaya çıktığında ortaya çıkabilecek bu büyük bakım ihtiyacıyla yüzleşmenin, çok uzun süredir mücadele eden bir sağlık sistemi için son derece zorlu bir zorluk olduğunu biliyoruz” ifadelerini kullanıyor.

İsveç koronavirüs İsveç Halk Sağlığı Kurumu Aşı 3.dalga Anders Tegnell Sosyal İşler Genel Müdürlüğü Taha Alexandersson
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ