VETLANDA’DA BIÇAKLI SALDIRIDA 8 KİŞİ YARALANDI

Bugün saat 15.00 sularında 20'li yaşlarında bir kişi Småland Bölgesinde bulunan Vetlanda'da kesäcä bär aletle sağa sola saldırdı. Olayda 8 kişi çeşitli yerlerinden yaralanırken bazı yaralılar hastaneye kaldırıldı. Polis kişiyi silahla yaralayarak durdurabildi. Saldırgan hastaneye kaldırıldı. Polis, terörist nedenleri araştırıyor ve İsveç İstihbarat Teşkilatı (Säpo) bu konuda bilgilendirildi.

VETLANDA’DA BIÇAKLI SALDIRIDA 8 KİŞİ YARALANDI
VETLANDA’DA BIÇAKLI SALDIRIDA 8 KİŞİ YARALANDI Admin
Bu içerik 591 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Bugün saat 15.00 sularında Vetlanda Merkezde bulunan Bangårdsgatan’da meydana gelen saldırıda konusunda Doğu Bölgesi polisinden Angelica Israelsson Silfver, ”Sekiz kişinin saldırıya uğradı. Bu kişilerden bazıları ambulansla hastaneye kaldırıldı. Aralarında ağır yaralı olanlarda var. Polis, saldırganı vurarak durdurabildi. Polis, terörist nedenleri araştırıyor ve İsveç İstihbarat Teşkilatı (Säpo) bu konuda bilgilendirildi” açıklamasını yaptı.

Polisin ancak vurarak durdurabildiği saldıgan da hastaneye kaldırıldı. Polis, saldırganın etnik kimliğini açıklamazken, mağdurlar arasında yabancı uyruklu olup olmadığı konusunda da yorum yapmıyor. Bazı ieylerin henüz tam olarak net olmadığı gibi bilgiler dile getiriyor. Vetlanda Postası’nın haberine göre saldırganın elinde bıçak olduğu belirtiliyor.

İçişleri Bakanı Mikael Damberg, Vetlanda'da yaşanan olayları "korkunç" olarak nitelendirerek, "Birkaç kişi ciddi şekilde yaralandı. Bunlar korkunç olaylar ve düşüncelerim kurbanlara ve yakınlarının acılarını paylaşmaktır. Şu anda tam olarak ne olduğu ve nedeninin ne olduğu belirsiz. Polis şüpheli bir saldırganı tutukladı. Olayın gelişimini ele almak ve Vetlanda'da güvenliği sağlamak için özel bir inceleme başlattı" ifadelerini kullanıyor.

 

İsveç Småland Vetlanda Bıçak saldırı Doğu Bölgesi Polis Angelica Israelsson Silfver SÄPO İçişleri Bakanı Mikael Damberg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ