LİBERAL PARTİ KENDİSİNİ SAĞ HÜKÜMETTE GÖRMEK İSTİYOR

Liberal Parti Meclisi bugün "İsveç için yeni bir başlangıç" kararı aldı. Parti, bir sonraki seçimden sonra kendisinin de dahil olduğu bir burjuva hükümeti görmek istiyor. Ayrıca 2022 bütçe tasarısına göre Ocak anlaşmasını feshetmek istiyorlar. Parti, diğer tüm parlamento partileriyle görüşebilecek, ancak İsveç Demokratları ile hükümette oturmayı hariç tutacaklarını ifade ettiler.

LİBERAL PARTİ KENDİSİNİ SAĞ HÜKÜMETTE GÖRMEK İSTİYOR
LİBERAL PARTİ KENDİSİNİ SAĞ HÜKÜMETTE GÖRMEK İSTİYOR Admin
Bu içerik 416 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te seçim barajının altında bulunan Liberal parti, ’Ocak Anlaşması’yla desteklediği şu andaki hükümetle gelecek seçimlerden sonra yoluna devam etmeme kararı aldı. Fakat son 2 yılın üstündeki kamuoyu yoklamalarında sürekli İsveç Seçim Sistemi’nin altında seyraden Liberal Parti’nin 2022 de yapılacak seçimlerde barajı zorlayarak aşma şansının büyük ölçüde zayıf olduğu görülüyor.

Liberal Parti Başkanı Nyamko Sabuni, ” "Ocak anlaşması yalnızca bu terim için geçerlidir, Liberal Parti’nin de buna dahil olması iyi bir seçenekti. Merkez Partisi ve liberal siyasete destek elde etmek için geniş siyasi merkezde destek arayan bağımsız, liberal bir partidir. Anti-liberal SD ile müzakereden yana değiliz" yorumunu yapıyor.

Nyamko Sabuni, bugün Dagens Nyheter gazetesine yazdığı makalede "üç önemli mesaj" verdi.

1. Parti, entegrasyonu çözmek, okulda bilgi sonuçlarını yükseltmek ve iklim değişikliğinde başarı yaratmak için liberal reform gündemi üzerine 2022 seçimine gidecektir.

2. Sağ bir hükümeti sonraki seçimde oluşturmak amacıyla ve bunu başarmak için, Liberaller "tüm parlamento partileriyle fikir birliği arayacaklardır"

3. "Liberal temel değerleri garanti etmeyen" bir hükümete asla katılmayacaktır.

İsveç Liberal Parti Nyamko Sabuni Sağ Hükümet 2022 seçimi Ocak Sözleşmesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ