İSVEÇ’TE, “PANDEMİ BİR BLÖFTÜR” SLOGANIYLA YÜZLERCE KİŞİ YÜRÜDÜ

İsveç’in başkenti Stockholm’da bugün yüzlerce kişi, hükümete ve sağlık kuruluşlarına pandemi konusunda olan güvensizliklerini ve korona kısıtlamalarına karşı büyük çaplı memnuniyetsizliklerini dile getirdiler. Pandemiyi “bir blöf” olarak adlandırdılar.

İSVEÇ’TE, “PANDEMİ BİR BLÖFTÜR” SLOGANIYLA YÜZLERCE KİŞİ YÜRÜDÜ
İSVEÇ’TE, “PANDEMİ BİR BLÖFTÜR” SLOGANIYLA YÜZLERCE KİŞİ YÜRÜDÜ Admin
Bu içerik 615 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’in başkenti Stockholm’un Yurtaşlar Meydanı’nda toplanan yüzlerce kişi pandemi konusundaki kısıtlamaları protesto ederek “Pandemi bir blöftür” sloganıyla yürüyüşe geçtiler. Polisin engelleme çabaları sonuçsuz kaldı. Polis, "Milenyum Yürüyüşü" nü çözmek için defalarca uğraşmasına karşın, Södermalm'den Norrmalm'a kadar yürüyüş devam etti.

Yürüyüşü düzenleyenlerden Samuel adlı kişi, “İsveç halkının bıktı” değerlendirmesini yapıyor. Yürüyüşe katılanlar arasında, “Sermaye için mi çalışıyoruz?” sözü yüksek perdeden dillendirenler de vardı. Etkinliğin adı "Milenyum Yürüyüşü" konulmuştu ve amacına ulaşmayı başardı.

Yürüyüşe katılan Daniel, Bill Gates hakkında giydiği sarı yeleğinin üzerine bir mesaj vardı: “Bu amalgam, korkunç bir zehir" yazıyordu. Daniel, “Toplumun daha önce olduğu gibi açılmasını istiyoruz ve sonra takip sorunuzu anlıyorum, eğer sağlıklı insanlara karşıysam  ki, - buna karşı değilim. Ama şu an süregelen dezenformasyona karşıyım. Çünkü yeni bir dünya düzeni yaratmak, insanları korkutmak ve bu şekilde bir toplumu kapatmak istiyorlar” biçiminde görüşlerini açıklıyor.

Protesto yürüyüşü esnasında 50 kadar kişi polisler tarafından alandan uzaklaştırıldılar. Ayrıca 6 tane polisin hafif yaralandığı bildiriliyor.

İsveç korona pandemi protesto yürüyüş blöf Milenyum Yürüyüşü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ