DENİZ ARDA’NIN ÖLÜMÜ DOĞRULANDI

13 Kasım günü çıktığı koşu turunda kaybolan ve o tarihten sonra tüm aramalara karşın bulunamayan ya da izine rastlanamayan İsveç komando deniz subayı Deniz Arda’nın cesedi Stockholm’un güneyindeki Tyresta Milli Parkı’nda tesadüfen bulundu.

DENİZ ARDA’NIN ÖLÜMÜ DOĞRULANDI
DENİZ ARDA’NIN ÖLÜMÜ DOĞRULANDI Admin
Bu içerik 2821 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Stockholm polisi bugün 15.00 sularında Tyresta Milli Parkında bulunan cesedin kaybolan Deniz Arda’ya ait olduğunu kamuoyuna açıkladı. Ailesinin de doğruladığı bildirildi. İsveç Deniz Kuvvetleri’nde komanda deniz subayı olan ve iyi eğitimli 31 yaşındaki Deniz Arda’nın kayboluş sırrı henüz gizemini koruyor.

Aftonbladet gazetesine konuşan en yakın arkadaşı Henrik Ehrenfeldt, “Aramaya katılan herkese teşekkür ediyorum, herkesin yardımı için minnettarız ve alçakgönüllüyüz. Şu anda daha fazlasını söyleyemem” ifadelerini kullanıyor.

Tyresta Milli Parkı

Deniz Arda’nın cesedini tesadüfen gören 40 yaşındaki Orij Lozowski, Stockholm'un güneyindeki Tyresta Ulusal Parkı'nın erişilemeyen bir bölgesinde bir insan kalıntılarını bulduğunu belirterek, “Önce bir çift ayakkabı ve pantolon gördüm. Sonra ölü olduğunu anladım. Şok ediciydi” diyor.

Adli Tıp Kurumu bulunan ceset ve elbiseleri üzerinde yaptığı incelemelerde DNA testlerinin Deniz Arda’yı işaret ettiğini söylüyor.

Stockholm polis basın sözcüsü, “Bu büyük bir çalışma oldu ve çok sayıda çağrı ve ipucu aldık ve bunun için çalıştık. Şimdi en azından bir son ulaşmak iyi ve bulunan kişinin, o kişi olduğunu anladık” açıklamasını yapıyor.

Malmö’de yaşayan ailesini tanıyan ya da tanımayan tüm Türkleri çok yakından üzen olayı tanımlamak oldukça zor. Tek teselli Deniz’in kâtillerinin bulunması olacaktır.

İsveç Postası olarak ailesine, yakınlarına, arkadaşlarına, sevenlerine ve Türk halkına başsağlığı diliyoruz.

İsveç Stockholm cinayet Deniz Arda Tyresta Milli Park İsveç Deniz Kuvvetleri Deniz Subayı Komando Stockholm Polisi Malmö
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vera     2021-03-13 İsveç Deniz Arda’yı öldürdüğüne inanınorum isveliler gizli belli etmeden yapar Bu cinayeti Säpo yaptığı kesin. Ailesine Allah sabır versin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ