POLİS BABAANNENİN SÜTYENİNDE PATLAYICI FÜNYELER BULDU

Kuzey Botkyrka’da ”Vårby Ağı” olarak adlandırılan çeteyle ilgili olarak yapılan bir ev arama sırasında polis, çete üyesi olduğundan kuşkulanılan 18 yaşındaki Türk gencin babaannesinin sütyeninde patlayıcı fünyeler buldu.

POLİS BABAANNENİN SÜTYENİNDE PATLAYICI FÜNYELER BULDU
POLİS BABAANNENİN SÜTYENİNDE PATLAYICI FÜNYELER BULDU Admin
Bu içerik 849 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Çete üyesi olduğundan kuşkulanılan 18 yaşındaki gencin kaldığı eve yapılan aramada polis patlayıcı maddeler, silah ve uyuşturucu buldu. Evde kalanların üst aramasında babaannenin sütyen ve ceplerine gizlediği patlayıcı fünyeler bulundu.

Polis, 18 yaşındaki gencin aşırı tepkili davranışlarından sonra evinde ev araması yapılmasına karar verildi. Dairede, 18 yaşındaki gencin yanı sıra annesi, teyzesi ve babaannesi de yaşıyordu. Apartman dairesinde yapılan aramada polis, havalandırma boşluğuna gizlenmiş iki yarı otomatik tabancalı bir çanta, cephaneli tam otomatik bir makineli tüfek ve yaklaşık 300 gram esrar buldu.

Babaannenin kaldığı odada yapılan aramada dinamit fünyeleri, dört elektrikli fünye ve beş gramın biraz üzerinde esrar bulundu. Patlayıcıların bir kısmını  babaanne sütyeninde ve ceplerinde gizlediği ortaya çıkarıldı.

Södertörn Bölge Mahkemesi 18 yaşındaki gencin üç akrabası evde bulunan şeylerle ilgili çeşitli suçlardan yargılandı ve sanıklardan ikisini hapis cezasına çarptırdı. Babaanneye 6 ay, anneye 16 ay hapis cezası verildi. Teyze silahların üzerinde parmak izleri olmasına karşın delil yetersizliğinde beraat etti. 18 yaşındaki gençle iligi cezai karar daha sonra açıklanacağı bildirildi.

Södertörn Bölge Mahkemesi kararında, 18 yaşındaki gencin annesinin "polisin eve doğru yolda olduğunun farkına vardığında silahları saklayarak kasıtlı olarak bir kişiye  koruma ya da başkalarının ciddi silah suçunu gizlemeye teşvik ettiğini" belirtti. Bölge mahkemesi, polisler yoldayken dairedeki havalandırma boşluğuna esrar sakladığını da kanısına vardı.

Mahkeme kararında, annenin, 18 yaşındaki gencin annesi olması sıfatıyla hareket ettiğini ve bu eylemlerinin haklı ve mazur görünüp görünmediği sorusunu gündeme getirdiği belirtildi. Ancak bölge mahkemesine göre, gizli uyuşturucuların bulunması yalnızca bir tesadüftü, bu da bunların keşfedilmeme riskinin "yakın" olduğu anlamına geliyordu. Ayrıca uyuşturucu, tehlikeli ateşli silahlarla birlikte suç bağlamında ortaya çıkmıştı.

Mahkeme, oğlu olmasına ve anında karar olmasına rağmen, annenin suçluları korumaktan bir yıl dört ay hapis cezasına çarptırılması gerektiğini yönünde karar verdi. Babaanne altı ay hapis cezasına çarptırıldı. Teyze kanıt yetersizliğinden serbest bırakıldı.

Stockholm Kuzey Botkyrka Vårby Ağı Çete ev araması silah uyuşturucu Södertörn Bölge Mahkemesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ