İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA TABLOSU

Geçen Cuma gününden bugün Salı gününe kadar geçen süre içerisinde koronadan 39 ölüm artışıya rakam 13 042’ye yükseldi. 11 014 yeni vaka tespit edildi. Genel toplamda vaka sayısı 695 975 oldu. Hastanelerde 5 415 kişi tedavi görüyor ve bunlardan 217 tanesi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor. 986 389 kişiye de aşı uygulaması yapıldı.

İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA TABLOSU
İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA TABLOSU Admin
Bu içerik 567 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu Bölüm Başkanı Sara Byfors basın toplantısının açılış konumasında, “Avrupa'nın büyük bölümlerinin artık biraz daha koyu turuncu veya kırmızı olduğunu görebilirsiniz, göze çarpan esas olarak Norveç ve Finlandiya'dır, ancak metropol bölgelerde belirli bir artış görülüyor. Hâlâ ulusal düzeyde bir artış görüyoruz, ancak yine de parçalanmış bir resmimiz var. Haftalık ölüm sayısını azaltma eğilimi devam ediyor ve bunun aşılama ile ilgili olduğuna inanıyoruz.” diyor.

Sara Byfors bölgeler arasında örneğin Gävleborg, Halland ve Norrbotten’de artış görüyoruz derken, “Ülke genelinde bu kadar büyük farklılıklar var. Kuzey bölgelerine gidersek, Västerbotten, şimdi bunun üstesinden gelmiş gibi görünen batarya fabrikasındaki salgına bağlı olarak çok hızlı bir artış yaşadı. Genellikle İngiliz varyantı olarak adlandırılan varyantın yaygınlığında sürekli bir artış var. Bu varyantın diğer ülkelerde gelişmesi gibi görülme sıklığı hızla artmaktadır” değerlendirmesi yapıyor.

Sara Byfors aşılama konusunda da, “Hâlâ 1. aşamadayız, ancak bölgelerin büyük çoğunluğu 2. aşamaya da başladı” ifadelerini kullanıyor. Bugüne kadar 986 389 kişi aşılandı. Bunlardan 669 950 kişiye 1.doz ve 316 439 kişiye de 2.doz aşı yapıldı.

Sosyal İşler Genel Müdürlüğünden Johanna Sandwall uzun süreli hastalara ilişkin olarak, “Bu karmaşık konular hakkında tüm bilgiye sahip değilim. Herhangi bir araştırma çalışması var mı bilmiyorum, ancak Sosyal İşler Genel Müdürlüğü, işbirliği yapan aktörler ve bölgeler, mümkün olduğunca fazla bilgi almaya ve aynı zamanda kaç hastanın dahil olduğunu haritalamaya çalışıyor ve buna semptomlar da dahil” diyor.

Stockholm Bölgesinde 80 yaş ve üstü için hızlıca aşılamanın başladığı hatırlatıldı.

İsveç korona İsveç Halk Sağlığı Kurumu Sara Byfors Sosyal İşler Genel Müdürlüğü Johanna Sandwall Stockholm Bölgesi İngiliz varyantı Gävleborg Halland Norrbotten
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ