İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA TABLOSU 46 ÖLÜ

İsveç, bugünkü korona tablo konusunda henüz tehlikeyi atlatmış değil. Bugün sisteme geç işlenen ölümlerle 46 kişi yaşamını yitirdi. 5 917 yeni vaka tespit edildi. Genel toplamda 13 088 ölüm ve 701 892 vaka kayıtlara geçti. Hastanelerde 5 434 kişi tedavi görüyor ve bunların 221 tanesi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor.

İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA TABLOSU 46 ÖLÜ
İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA TABLOSU 46 ÖLÜ Admin
Bu içerik 411 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu’nun bugünkü basın toplantısnda koronaya ilişkin güncel bilgilendirmeler yapıldı. Bugün istatistiklere yansıyan yeni ölümler, çoğu durumda birkaç gün önce meydana gelen ve kayıtlara işlenmekte geç kalınan ölümlerdir. Bu, günlük güncellemenin o güne ait ölüm oranını değil, rapor edilen ölüm oranlarını gösterdiği anlamına geliyor.

Şimdiye kadar toplamda 1 010 832 kişi aşılandı. 690.391 kişi en az bir doz aşı uygulandı. Bu da yetişkin nüfusun yüzde 8,4'üne tekabül etmektedir. 320.441 kişi iki doz aldı. Bu da yüzde 3,9'a tekabül ediyor.

Hastanelerde yoğun bakım ünitelerinde bir yüklenme görülmüyor. Dün 216 olan hasta sayısı, bugün 4 artışla 221 oldu.

İsveç’in batısında bulunan Västra Götaland bölgesi, özel önerileri 1 Nisan'a kadar uzatıyor. Bölgede geçen hafta enfeksiyonun yayılması yüzde 18 azaldı. Ancak bir önceki hafta yüzde 25 artışla yüksek bir seviyeden geliyor. Muhtemelen tüm spor tatil gezilerinin bir etkisi. Daha uzun bir perspektifte bölge bir plato üzerindedir.

Västra Götaland'daki enfeksiyon kontrol doktoru Thomas Wahlberg, “Bugün itibarıyle çok yüksek seviyelerdeyiz. Artık bunun geri çekilmeyeceğini ve büyük bir üçüncü dalga aldığını etkileme şansımız var” ifadelerini kullanıyor.

Bu nedenle bölge, özel önerileri 1 Nisan'a kadar uzatırken, aynı zamanda temel eğitimin üst düzey bölümü için tavsiye konusunda biraz gevşeme görülüyor ve şimdi aynı zamanda öğrencilerin üçte birinin önceki yüzde 20'ye göre okulda kalmasına izin veriliyor

İsveç korona İsveç Halk Sağlığı Kurumu aşı Västra Götaland
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ