İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA TABLOSU 23 ÖLÜ

İsveç’te son 24 saatte 23 kişi koronadan yaşamını yitirirken 5 300 de yeni vaka tespit edildi. Genel toplamda 13 111 ölüm vakası ve 707 192 virüs vakası kayıtlara geçti. Hastanelerde 5 450 kişi tedavi görüyor ve bunlardan 219 tanesi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor. İsveç genelinde 1 049 986 kişiye aşı uygulandı.

İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA TABLOSU 23 ÖLÜ
İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA TABLOSU 23 ÖLÜ Admin
Bu içerik 281 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Haşk Sağlığı Kurumu’nun bugünkü basın toplantısında koronavirüsüne ilişkin veriler paylaşıldı. Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell basın toplantısında, “Ne yazık ki, daha fazla ülke yükselme eğilimi gösteriyor. Seviye, İsveç için de çok yüksek. Aşıların enfeksiyonun yayılması üzerinde olumlu bir etkisi olmuştur. Aşılama programlarının ikinci aşamasına, yaşlılar için birinci aşama tamamlanmadan girmek tamamen mantıklıdır. Program, aşıların mevcudiyetinden etkilenir. Farklı aşamaların ne zaman hazır olacağını hâlâ bilmiyoruz, şu anda aşama 1 ve aşama 2 arasındayız. Şu anda bir milyondan fazla aşı dozu kullanıldı” dedi.

Eyalet epidemiyoloğu Anders Tegnell, hayvanat bahçeleri ve eğlence parklarıyla ilgili kurallara ilişkin yeni tedbir önerilerinin tartışmak için hazır olduğunu söylüyor.

Başbakan Stefan Löfven bugün pek çok kişinin geçerli olan tavsiye ve tavsiyelere uymadığını söylüyor. SVT verdiği demecinde Stefan Löfven, “İsveç nüfusunun çoğunluğunun geçerli tavsiyelere uyduğunu umuyorum, ancak uymayan çok fazla kişi var. Şu anda başka bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Çok yakından takip ediyoruz ama ne zaman ve ne hakkında spekülasyon yapmak istemiyorum” ifadelerini kullanıyor.

Sosyal İşler Genel Müdürlüğü’nden halk sağlığı danışmanı olan Iréne Nilsson Carlsson, “Yoğun bakım üniteleri söz konusu olduğunda çok yüksek bir seviyede olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Hastane bakımına ihtiyacı olan 1500 kişiye yaklaşmaya başlıyoruz. Daha önce keskin bir düşüş yaşadık ve durdu. Hâlâ çok yüksek bir seviyedeyiz. Küçük artışlardan bahsediyor olsak bile, zaten yüksek bir seviyeden oluyor” dedi.

Tıbbi Ürünler Kurumu Birim Başkanı Veronica Arthursson, “Trombolik etkilerden şüphelenilen 22 kan pıhtısı vakası bile rapor edilmiştir. Rapor edilen kan pıhtılarının hiçbirinin Astra Zeneca'dan kaynaklanmadığını görüldü. Bu nedenle, Tıbbi Ürünler Kurumu olarak, Astra Zeneca aşısı yaptırmamanızı tavsiye etmek istemeyiz” değerlendirmesini yaptı.

Avrupa’daki kimi ülkelere bakıldığı zaman Astra Zeneca aşısının uygulamasını askıya aldıkları görülüyor. İtalya, aşılamadan on gün sonra bir kadın kan pıhtısından öldüğü zaman durdurdu. Avusturya'da kullanılan Astra Zeneca aşısının spesifik serisini de durduruluyor. Avusturya, Estonya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg da belirli bir grup Astra Zeneca aşısını askıya aldı. Norveç, Danimarka ve İzlanda, bir sonraki duyuruya kadar Astra Zeneca ile tüm aşılamayı askıya aldığı belirtildi.

İsveç korona İsveç Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Sosyal İşler Genel Müdürlüğü Iréne Nilsson Carlsson Tıbbi Ürünler Kurumu Veronica Arthursson Astra Zeneca Stefan Löfven
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ