İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 35 ÖLÜ

İsveç’te koronavirüsünden ölümler sürüyor. Bugün son 24 saat içeisinde 35 kişi yaşamını yitirdi. 5 335 yeni vaka tespit edildi. Genel toplamda 13 146 ölüm ve 712 527 vaka sayısı kayıtlara geçti. Hastanelerde 5 467 kişi tedavi görüyor ve bunlardan 16 artışla 233 tanesi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor. Şimdiye kadar 1 093 915 kişiye aşı uygulandı. 758 884 kişi 1.doz, 335 031 kişi de 2.doz aşılandı.

İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 35 ÖLÜ
İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 35 ÖLÜ Admin
Bu içerik 445 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Koronavirüsü üzerine üretilen aşılar ve şirketler arasında rekabet sürerken, AstraZeneca aşısında ortaya çıkan yan etkiler ve bazı şüpheli ölümler bu aşının dünyada pek çok ülkede askıya alındığı görülüyor. İsveç bu konuda kararsızlığını sürdürüyor. Tıbbi Ürünler Kurumu (İsveç Devlet İlaç Kurumu) AstraZeneca’nın aşısı konusunda net konuşmuyor. Aşı uygulanablir de, uygulanamaz da görüşünü belirterek bir ikilemli durum yaratıyor. Diğer aşıların dağıtımında aksaklıklar devam ediyor.

Gävle Bölgesinde yoğun bakım yükü yine yüksek seviyelerde bulunuyor. Bu nedenle bölge, İsveç belediyeleri ve bölgeleri kriz durumu anlaşmasının yeniden etkinleştirilmesi için bir talepte bulunuyor. Bu da personelin daha uzun çalışma vardiyaları ile programlanabileceği anlamına geliyor.

Yoğun bakım bölümü müdürü Johnny Hillgren, SVT'ye, “Yoğun bakım konusunda uzmanlığa sahip sınırlı sayıda çalışanımız var. Dolaysıyla, zaten sınırdayız ve bu kadroyla başa çıkmak için kriz anlaşmasını etkinleştirmemiz gerektiğini söylüyoruz. Önümüzdeki hafta başından itibaren yoğun bakımda çalışan toplam 400 çalışan etkilenebilir” diyor.

İkinci dalga sırasında bölgede enfeksiyonun yayılması arttığında, İsveç Belediyeleri ve Bölgeleri, Gävleborg'un anlaşmayı etkinleştirme talebini onaylamayı kabul etti. Ancak, sağlık hizmetlerinde durumun iyileştirilmesi için zamanı olduğu  ve bu nedenle şimdilik zaman uygulanmasına gerek olmadığı da belirtildi.

İsveç koronavirüs aşı AstraZeneca Gävleborg Yoğun Bakım İsveç Devlet İlaç Kurumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ