İSVEÇ, ASTRAZENECA AŞISINI GEÇİCİ OLARAK DURDURDU

İsveç Halk Sağlığı Kurumu devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell tarafından AstraZeneca aşısının geçici olarak askıya alındığı 09.30 dolaylarında açıklandı. Bu aşıyı diğer bazı Avrupa ülkelerin durdurmasına karşın İsveç, devam ediyordu.

İSVEÇ, ASTRAZENECA AŞISINI GEÇİCİ OLARAK DURDURDU
İSVEÇ, ASTRAZENECA AŞISINI GEÇİCİ OLARAK DURDURDU Admin
Bu içerik 433 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Astra Zeneca'nın korona aşısı İsveç'te durduruldu. İsveç Halk Sağlığı Kurumu, Avrupa İlaç Ajansı'nın şüpheli yan etkilerle ilgili soruşturması tamamlanana kadar askıya almaya karar verdi. Bu konuda devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, “Karar bir ihtiyati tedbir” olarak açıkladı.

Aşı, yan etkileri arasında kan pıhtılaşması ile ilgili bilgilerin ardından son günlerde gündeme geldi. Birkaç ülke aşıyı geçici durdurma yolunu seçti.

Anders Tegnell, İsveç Televizyonuna, “Aşı hakkında iyi bir bilgi var, ancak şimdi aşıyı EMA bu olayların aşı ile ilgili olup olmadığını araştırana kadar geçici olarak durdurmamız önemlidir” dedi.

İsveç’te geçen Perşembe gününe kadar 1 093 915 kişiye aşı uygulanmış bunlardan 1.doz aşı için 758 884 kişi, 2.doz aşı için 335 031 kişi aşılanmıştı.

İsveç AstraZeneca aşı İsveç Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell durdurdu EMA İsveç Televizyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ