İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA TABLOSU 56 ÖLÜ

İsveç’te bugün son 24 saatte sisteme geç girenlerle birlikte ölüm vakasında 56 artışla 13 228, 6 781 yeni vaka sayısıyla da 732 070 vakaya ulaşıldı. Hastanelerde 5 601 kişi tedavi görüyor ve bunlardan 8 artışla 264 kişi de yoğun bakımda bulunuyor. 1 223 422 kişiye de aşı uygulandı.

İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA TABLOSU 56 ÖLÜ
İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA TABLOSU 56 ÖLÜ Admin
Bu içerik 362 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te koronanın mutasyona uğramış versiyonu kimi bölgelerde hızla yayılıyor. Bu durum 3. dalga korona devresi olarak nitelendiriliyor. Aşılamada meydana gelen aksaklıklar genellikle dağıtıma bağlanıyor. İsveç’te aşılama yavaş gidiyor. Şimdiye kadar aşılananlardan 861 525 kişi 1.doz, 361 877 kişiye de 2.doz aşı yapıldı.

Stockholm Bölgesi için şu anda daha kısa bir mevcut durum raporu yayınlıyor. Hastane bakımına ihtiyaç duyan covid-19 hastalarının sayısındaki sürekli artış, ilçenin acil hastanesinde çok gergin bir duruma yol açtı. Bugün hastanelerimize 412'den fazla covid-19 hastası kabul edilmektedir. Şu anda başka tanıları olan birçok hastayla da ilgileniyoruz. Acil hastaneler, operasyonlarını kademeli olarak yeniden organize ediyor ve büyük tıbbi riskler olmadan bekleyebilecek planlı sağlık hizmetlerini azaltıyor. Sağlık ve tıbbi bakım direktörü Johan Bratt, Danderyd Hastanesi'nin bugün en yüksek ikinci acil durum modu olan takviye moduna geçtiklerini duyurduğunu belirtiliyor.

Pandeminin başlangıcından bu yana doğrulanan covid-19 vakalarının sayısı: 171 449. Pandeminin başlangıcından bu yana covid-19'dan ölen hasta sayısı: 3.935 olarak verildi. Yoğun bakımda covid-19 olan 54 hasta, Geriatri ve acil servislerde covid-19 olan 354 hasta ve toplamda 412 hasta bulunuyor.

İsveç’te koronadan yaşamını yitirenleri yüzde 90’dan fazlasını 70 yaş ve üstü oluşturuyor. Erkek ölümleri kadınlardan 1 000 kadar daha fazla görülüyor. Yoğun bakımda da fazlasıyla erkekler bulunuyor.

Bu hafta İzlanda, covid-19'a karşı aşılanan daha fazla uluslararası ziyaretçiye sınırlarını açıyor. Hem covid testlerinden hem de karantinadan kurtuluyorlar. Amaç, ekonominin canlanmasına yardımcı olacağı hesap ediliyor.

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Çarşamba günü bir basın toplantısı düzenleyerek AB'nin aşı pasaportu önerisini sundu. AB'ye göre, Avrupa'da seyahat etmeyi kolaylaştırmak için bir QR kodu kullanılmalıdır. Aşı pasaportu da üç farklı soruyla hazırlanıyor:

• Aşı olduysanız

• Test edildiyseniz

• Daha önce covid-19 hastasıysanız.

Ursula von der Leyen de basın toplantısında Astra Zeneca'yı eleştirdi. Ona göre, “Şirket hem düşük performans gösterdi hem de yetersiz dağıtım yaptı. Aşılama kampanyasının hızını azaltan bir şey” diyor.

İsveç koronavirüs aşı Stockholm mutasyon İngiliz versiyonu İzlanda turist aşı pasaportu AB Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ