BAŞBAKAN, “İSVEÇ DEMOKRATLARI DESTEKLİ BİR HÜKÜMETTEN ÜLKEM VE DEMOKRASİ ADINA ENDİŞELİYİM”

İsveç Televizyonu (SVT) 'nun 30 dakikalık programına konuk olan Sosyal Demokrat Başbakan Stefan Löfven, İsveç’te içerisinde İsveç Demokratları’nın da bulunduğu bir koalisyon hükümeti kurulursa, demokrasinin tehlikede olacağından endişe duyuyorum, bunun için endişeliyim” dedi.

BAŞBAKAN, “İSVEÇ DEMOKRATLARI DESTEKLİ BİR HÜKÜMETTEN ÜLKEM VE DEMOKRASİ ADINA ENDİŞELİYİM”
BAŞBAKAN, “İSVEÇ DEMOKRATLARI DESTEKLİ BİR HÜKÜMETTEN ÜLKEM VE DEMOKRASİ ADINA ENDİŞELİYİM” Admin
Bu içerik 501 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te önümüzdeki seçimler Eylül 2022 yılında yapılacak. Sosyal Demokratların liderliğinde Çevre Partisiyle yürütülen ve dışarıdan Merkez ve Liberal partiler tarafından desteklenen bir azınlık koalisyon hükümeti ülkeyi yönetiyor. Merkez ve Liberal Parti, hükümete ”Ocak 2019 sözleşmesi” adıyla hazırlanan bir çerçeve program ile destek veriyor. Fakat, Liberal Parti ”Yeni Göç Yasası”nı bahane ederek hükümeti zaman zaman tehditvari uyarılarda bulunuyor. Hükümet düşüyor, havası zaman zaman gündeme oturuyor.

Sosyal Demokrat Başbakan Stefan Löfven bugün İsveç Televizyonu (SVT)’nun 39 dakika programına konuk oldu. Programda, olası bir İsveç Demokratları’nın desteklediği ya da içerisinde yer aldığı bir sağ hükümette demokrasinin tehlike içinde olacağını ve bunun için endişeli olduğunu dile getirdi.

Başbakan Stefan Löfven, muhafazakar parti lideri olarak Ulf Kristersson ile İsveç Demokratları (SD)'nın gelecekteki olası bir hükümette etkili olma fırsatları konusunda kaygılı. Ulf Kristersson'un 2018 seçimlerinden önce SD ile işbirliği yapmama sözü vermesine rağmen, ılımlıların son yıllarda İsveç Demokratları’na giderek daha fazla yaklaştıklarına dikkat çekiyor.

Bu nedenle Başbakan,  İsveç Demokratları’nın yakaladıkları fırsatları değerlendirerek, demokratik olmayan reformlar talep edebileceklerine inandığını söyledi.

İsveç Başbakan Stefan Löfven İsveç Televizyonu SVT 30 dakika Demokrasi Ilımlı Muhafazakar Parti Ulf Kristersson İsveç Demokratları Endişe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ