TEGNELL: ”ASTRA ZENECA AŞISI İÇİN BİR HAFTA DAHA BEKLEYECEĞİZ”

Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, SVT sabah programına AstraZeneca aşısına ilişkin bir takım açıklamalarda bulundu. İsveç’in en az bir hafa daha bekleme süresine gireceğini ve gelişmelere göre adı atacağını belirtti. AstraZeneca aşısının Norveçli doktorlar tarafından kan pıhtılaşmasına yol açtığı belirlendi.

TEGNELL: ”ASTRA ZENECA AŞISI İÇİN BİR HAFTA DAHA BEKLEYECEĞİZ”
TEGNELL: ”ASTRA ZENECA AŞISI İÇİN BİR HAFTA DAHA BEKLEYECEĞİZ” Admin
Bu içerik 370 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

 SVT’nin sabah programına bağlananTegnell açıklamalarında Astra Zeneca'nın aşısıyla ilgili olarak EMA’nın aldığı kararı değerlendirdi. Avrupa İlaç Ajansı'nın dün yaptığı açıklama sonrasında aşıya yeşil ışık yakma kararı olan EMA'nın ne karaının ne anlama geldiğini belirterek; ”Bu aşıyı nasıl daha iyi kullanmamız gerektiğini değerlendirmek için biraz daha iyi bir temele sahibiz. İsveç Halk Sağlığı Kurumu mevcut tüm raporlara ve verilere bakacak, ayrıca aşının nasıl iyi bir şekilde kullanılacağı konusunda Tıbbi Ürünler Kurumu ile iletişim kuracak. Birkaç ülke aşıya çoktan yeniden başladı, ancak İsveç bilgi almak için önümüzdeki haftaya kadar beklemeyi seçti” ifadelerini kullandı.

Tegnell, iletişimin artık önemli olacağına vurgu yaparak; “Şu anda aşı konusunda tereddütlü birçok insanımız var, o zaman bunu nasıl ve neden kullanmaya devam ettiğimiz konusunda iyi ve net bir iletişimle dışarı çıkmak önemlidir. Nadir olarak, ancak ciddi, kan yan etkilerinin neredeyse yalnızca kadınları daha genç yaşta etkilediğini söyleyebiliriz. Bu verilere daha yakından bakmalıyız” görüşlerini dile getirdi.

Tegnell programda kendisine sorulan, “İsveç, bu aşıdan tamamen vazgeçebilir mi?” sorusuna ise, “Bugün buna konuya girmek istemiyorum. Ancak EMA'nın söylediği şey göz önüne alındığında, bu muhtemelen sert bir önlemdir” dedi.

İsveç AstraZeneca aşı İsveç Halk Sağlığı Kurumu epidemiyolog Anders Tegnell EMA kan pıhtılaşması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ