İSVEÇ’TE KORONADA GÜNCEL VERİLER AÇIKLANDI

Haftanın son korona açıklamasında güncel veriler paylaşıldı. Buna göre son 24 saatte 26 ölüm artışıyla 13 262 kişi yaşamını yitirdi. 5 735 vaka artışıyla da toplam 744 272 vaka sayısına ulaşıldı. Hastanelerde 5 645 kişi tedavi görüyor ve bunlardan 272 kişi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor. 910 425 kişiye 1.doz, 383 498 kişiye de 2.doz aşı yapıldı.

İSVEÇ’TE KORONADA GÜNCEL VERİLER AÇIKLANDI
İSVEÇ’TE KORONADA GÜNCEL VERİLER AÇIKLANDI Admin
Bu içerik 523 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu basın bülteninde, "Mevcut aşının en fazla faydayı sağlayabilmesi için, aşıların gençlere göre yaşlılara daha net bir şekilde verilmesi gerektiğine karar verdik. Ek olarak, ikinci dozun ertelenmesi tavsiye ediliyoruz" denildi.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Johan Carlson, uygulamada bu, örneğin, hastalık ve ölüm riski yüksek olan yaşlılara ve diğer kişilere bakım ve sağlık personelinden önce aşı sunulması gerektiği anlamına geliyor, görüşünü ileri sürdü.

AstraZeneca aşısının uygulanmasına ara verilmesi aşıların bulunabilirliğini azaltmaktadır. İsveç Halk Sağlığı Kurumu, covid-19'da yaşın ciddi hastalık ve ölüm için çok açık bir risk faktörü olduğu için, bölgelerin daha genç olanlardan önce yaşlıların aşılanmasına öncelik vermeye devam etmesini tavsiye ediyor.

Johan Carlson, “Aşı sıkıntısı ortadayken, bölgelerin yaşa göre aşı sunmaya devam etmesini öneriyoruz. Yaş, önceliklendirmenin en önemli temelidir” diyor.

Avrupa İlaç Ajansı (EMA), Astra Zeneca'nın covid-19 aşısı faydalıdır ve hastalıklara, ciddi hastalıklara ve ölüme karşı etkili bir şekilde korur, doğrultusunda görüş açıkladı. Bu, yeni bir güvenlik araştırmasının ardından belirtildi. Aynı zamanda EMA, aşının çok nadir fakat ciddi yan etkilerinin dışlanmasının mümkün olmadığını söylüyor. Bazı şiddetli kan pıhtıları vakaları ve bazı ciddi pıhtılaşma bozuklukları vakaları - kanamayla birlikte kan pıhtıları - bildirilmiştir. İsveç'te de ara sıra vakalar bildirilmiştir. Şu anda İsveç Tıbbi Ürünler Kurumu tarafından araştırılıyorlar.

İsveç korona covid-19 aşı İsveç Halk Sağlığı Kurumu Johan Carlson AstraZeneca EMA İsveç Tıbbi Ürünler Kurumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ