STOCKHOLM, GÖTEBORG VE MALMÖ’DE KORONA PROTESTOLARI

Koronavirüsü nedeniyle alınan önlemleri eleştirenler İsveç’in üç büyük kenti olan Stockholm, Göteborg ve Malmö’de son haftalarda protesto mitingleri düzenliyorlar. Protestocular, “Koronavirüsü bir blöf”tür, temasını işliyorlar.

STOCKHOLM, GÖTEBORG VE MALMÖ’DE KORONA PROTESTOLARI
STOCKHOLM, GÖTEBORG VE MALMÖ’DE KORONA PROTESTOLARI Admin
Bu içerik 518 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te 31 Ocak 2020’den bu yana 744 272 vaka ve 11 Mart 2020’den 13 262 kişi de yaşamını yitirdi. Bu karşın alınan önlemleri sıkıcı, çekilmez bulan protestocular, ”korona bir blöf”tür söylemiyle hükümeti eleştiriyorlar.

Stockholm’da saat 13.00’de Norrmalm Meydanı’nda toplanan protestocuları polis dağıtmaya çalıştı. Alandan ayrılan protestocular bu seferde 50 metre uzağında bulunan Kral Bahçesindeki Demirbaş Şarl’nın heykeli etrafında toplandılar.

Malmö’de 14.00 sularında Gustaf Adolf Meydanı’nda toplanan 200 kadar göstericileri de polis dağıtmaya çalıştı. Protestocular sıra oluşturarak yürüyüşe geçtiler.

Göteborg’ta toplanan göstericileri 13.21'de polis, daağıtmaya karar verdi. Polis megafonla, "Bu genel toplantı feshedildi, lütfen yeri terk edin," diye anons yaptı. Gösteriler, sekizden fazla kişinin halka açık alanlarda toplanmasını yasaklayan geçici salgın yasası nedeniyle yasa dışıdır.

Polis her üç kentteki toplantılarda bazı kişileri gözaltına alarak polis merkezlerine götürdü.

İsveç Stockholm Göteborg Malmö korona protesrto
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ