İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU

İsveç’te son dört gün için kayıtlara geçen korona vakalarında az da bir yavaşlama görülürken 53 yeni ölümle yaşamını yitirenlerin sayısı 13 315, 14 063 yeni vakayla da 758 335 vaka sayısına ulaşıldı. Hastanelerde 5 733 kişi tedavi görüyor ve bunlardan 279 kişi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor. 1 385 975 kişiye de aşı uygulandı.

İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU
İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU Admin
Bu içerik 602 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu Devlet Epidemiyoloğu Anders Tegnell basın toplantısında, “Küresel durum hakkında yine açık bir yükseliş görülüyor.Avrupa'da oldukça iyi bir yükseliş var. Ülkemizdeki yetkili kurumlarda farklı pek çok şeyle devam eden çalışmalar var. Bugün, İsveç'te halk sağlığının çeşitli alanlarda gelişmesine ilişkin bir rapor yayınlanmaktadır. Ne yazık ki sağlık, toplumdaki farklı gruplar arasında çok farklılık gösteriyor. Farklılıklar kalır. Büyük gelişmeler, halihazırda nispeten iyi bir sağlığa sahip olanlar arasındadır. Yaşam koşullarındaki farklılıklar nedeniyle uzun vadede sağlık farklılıkları artabilir.Daha önce olduğu gibi, özellikle genç yetişkinler ve kadınlar arasında akıl hastalığı artıyor. COVID-19 salgınının etkilerini görebiliriz. Salgının uzun vadede ne gibi bir etkisi olacağı görülecek. Birkaç hafta içinde bununla ilgili bir rapor da bekleniyor” açıklmalarında bulundu.

Anders Tegnell, “Son iki haftada net bir artış gördük. Son 2 haftadır oldukça hızlı bir yükseliş yaşadık. Bundan açık bir endişe duyuyoruz. İsveç’te 100.000 kişi başına yaklaşık 600 kadar ölüm vakası var” eklemelerinde bulunuyor.

İsveç'te Güney Afrika varyantının daha fazla yayilma durumu konusunda sağlık kurumu yetkilileri, “Hayır, Güney Afrika versiyonu esas olarak Uppsala'daki öğrenci çevrelerinde ve Dalarna'da da görüldü. İnsanların hangi aşıyı alacaklarını seçip seçemeyeceklerini konusunda şunu söyleyebiliriz. Hayır, uyguladığımız sistem aşı seçmeyi mümkün kılmıyor” denildi.

Dün Pazartesi günü İsveç Halk Sağlığı Kurumu, Astra Zeneca'nın aşısı ile ilgili bilgilerin Perşembe gününden daha erken açıklanmayacağını duyurmuştu. Norveç’te ise, Cuma günü bilgi verileceği söylendi.

Bugünkü basın toplantısında devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, “Astra Zeneca'nın aşısı ile aşılamanın yeniden başlaması olasılığına ilişkin kararın Perşembe günü açıklanacağını” yineledi.

İsveç’te 1 385 975 kişiye de aşı uygulandı. 971 736 kişiye 1.doz ve 414 239 kişiye de 2.doz aşı uygulandı. Aşı uygulama çalışmaları bazı aksaklıklara karşın yavaş da olsa devam ediyor. Aşılamadaki gecikmeler büyük eleştirilere neden oluyor.

Veliaht Prenses Victoria ve Prens Daniel, covid-19’dan 11 Mart 2021 günü yapılan testlerinde pozitif çıkmıştı. Bugün basına yapılan açıklamada hastalığı atlattıkları ve negatif’e döndükleri belirtildi.

İsveç korona covid-19 İsveç Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell AstraZeneca Veliaht Victoria Prens Daniel negatif
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ