CARL BİLDT’E DSÖ’NDE AŞI ELÇİSİ OLDU

İsveç eski Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Carl Bildt, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) bünyesinde aşı projeleri için elçi olma görevi verildi. Böylece Carl Bildt, Dünya Sağlık Örgütü'nde (WHO) üst düzey bir göreve sahip oldu.

CARL BİLDT’E DSÖ’NDE AŞI ELÇİSİ OLDU
CARL BİLDT’E DSÖ’NDE AŞI ELÇİSİ OLDU Admin
Bu içerik 414 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç'in eski Başbakanı ve Dışişleri Bakanlığı görevlerinde bulunan Carl Bildt (M), Dünya Sağlık Örgütü'nde (DSÖ) üst düzey bir göreve getirildi. İsveç Hükümeti , TT'ye bir e-postayla, Bildt'in DSÖ bünyesinde aşıların, tedavinin ve teşhisin geliştirilmesini ve kullanılabilirliğini hızlandırmak için bir proje olan ACTA'nın özel bir temsilcisi olarak görevlendirildiği bildirildi.

ACTA, yıl boyunca iki milyar doz aşı, 245 milyon tedavi dozu ve 500 milyon covid-19 testi sunmayı hedefliyor. Bildt, Dünya Ticaret Örgütü Genel Direktörü olarak atanmasıyla bağlantılı olarak istifa eden iki elçiden biri olan Ngozi Okonjo-Iweala'nın yerini getirildi.

Carl Bildt eski Yugoslavya’nın dağılma sürecindeki iç savaşta Birleşmiş Milletler adına arabuluculuk görevinde de bulunmuştu. İsveç nüfus olarak çok küçük bir ülke olmasına karşın uluslararası arenada önemli görevlerde bulununan çok sayıda diplomata sahip bulunuyor.

İsveç Dünya Sağlık Örgütü DSÖ Carl Bildt Aşı elçi ACTA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ