İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜNKÜ TABLO 42 ÖLÜM VAKASI

İsveç’te bugün açıklanan korona verilerine göre ölüm vakalarında 42 artışla 13 357 olurken yeni vaka sayısı 7 649 artışla vaka sayısı 765 984 oldu. Hastanelerde 5 847 kişi bulunuyor ve bunların 282 kişi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor. 1.doz aşı 984 839 kişiye, 2.doz 419 781 kişiye uygulandı. Şimdiye kadar toplamda 1 404 620 kişi aşılanmış oldu.

İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜNKÜ TABLO 42 ÖLÜM VAKASI
İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜNKÜ TABLO 42 ÖLÜM VAKASI Admin
Bu içerik 480 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç koronavirüsü yayılımı ve aşı uygulamaları konusundan içeriden fazlasıyla eleştiri alan ülke konumunda bulunuyor. Akademikerlerin sendikası Saco, işyerlerinde enfeksiyonun yayılmasını azaltma çalışmalarını eleştiriyor. İşyerlerinin risk değerlendirmeleri eksiktir ve evden çalışabilen herkesin bunu anlamadığını söylüyorlar.

Saco'ya göre risk değerlendirmeleri çok seyrek yapılır, çok dar veya hiç yapılmaz. Saco'da çalışma ortamı uzmanı Karin Fristedt, bir basın açıklaması yaparak; “Bu, önlemlerinizi çok az ya da çok eski bilgilere dayandırdığınız anlamına gelir. Bu, yanlış değerlendirmelere yol açarak sonuçta yetersiz önlemlere veya en kötü durumda hiçbir önlem alınmamasına neden olabilir, diyor

Karin Fristedt devamla, evden çalışan insan sayısını artırmanın hala mümkün olduğunu ekliyor.Sendikalarımıza, görevlerinin en azından bir kısmını evden yapabileceklerine inanan, ancak yapmayan üyelerden hala çağrı geliyor.Bir yıl geçmiş olmasına ve enfeksiyonun yayılma oranının yüksek olmasına rağmen, bazı işverenler arasında hala evden çalışmaya direnç var gibi görünüyor” diye yazıyor.

Västra Götaland Bölgesi Sağlık Genel Müdürü Ann Söderström, basın toplantısında, “Herkesin enfeksiyonun yayılmasını azaltmaya katkıda bulunabileceğine inanıyor.Bir salgının ortasındayız ve çoğu yorgun. Ama sebat etmeliyiz, ilkbahar ve yaz yolda. Yazdan önceki son aylarla başa çıkmamıza yardım edelim. Ne kadar aşı alacağımızı etkileyemeyiz, ancak her birimiz tüm yerel önerileri izleyerek enfeksiyonun yayılmasını azaltmaya yardımcı olabiliriz, Tünelde ışığı görüyoruz ve tutunmak ve sebat etmek önemli” diyor

Kan pıhtılaşması ile Astra Zeneca'nın aşısı arasındaki şüpheli bağlantı nedeniyle başka bir İsveç vakası araştırılıyor.Tıbbi Ürünler Kurumu, solunum cihazıyla yoğun bakım koğuşunda bakılan 30'lu yaşlarındaki bir kadını durumunu araştırıyor. Bu, Astra Zeneca'nın covid-19'a karşı aşısını almış bir kişide kan pıhtılaşmasıı ve düşük trombosit seviyelerinin yerleşik bir kombinasyonuyla ilgili olduğu İsveç'te doğrulanmış ikinci vaka olarak ortaya çıkıyor.

Tıbbi Ürünler Kurumu birim müdürü Veronica Arthurson, “Aşı ile nedensel bir bağlantı olup olmadığını söyleyemeyeceğim” diyor.

Sağlık hizmetlerinde çalışan kadın, Mart ayı başlarında Astra Zeneca aşısı ile aşılanmış ve iki hafta sonra akut karın ağrısı ve damarlarında kan pıhtılaşması nedeniyle hastaneye gitmek zorunda kalmıştı.

Veronica Arthurson; “O kadar kötü ki, diğer şeylerin yanı sıra nefes alma konusunda yardıma ihtiyacı var” diyor.

İsveç koronavirüs SACO Sendika Karin Fristedt Västra Götaland Ann Söderström AstraZeneca kan pıhtılaşması Tıbbi Ürünler Kurumu Veronica Arthurson
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ