BAŞBAKAN LÖFVEN AŞI KONUSUNDA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

İsveç Başbakanı Stefan Löfven sabah saatlerinde aşı konuusna yönelik bir basın toplantıısı düzenledi. Stefan Löfven, ”Aşılara erişim bir kader meselesidir. İsveç'e olabildiğince çabuk aşı gelmesini istiyorum. Kısa vadede, şirketlerin AB ile anlaşmalarını yerine getirmek durumundadırlar. Başka yerine ya da ülkelere ihracat yapması farklı kısıtlamalarla gerekçelendirilebilir” dedi.

BAŞBAKAN LÖFVEN AŞI KONUSUNDA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
BAŞBAKAN LÖFVEN AŞI KONUSUNDA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ Admin
Bu içerik 836 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Başbakan Löfven, Aşı ihracatı ve olası bir yasak hakkında basın toplantısında, “İsveç'te bir milyon kişinin şu anda bir doz aşı aldığını biliyoruz. Her zamanki gibi biraz daha yaşayabileceğimiz bir zaman gelecek, gelecek ama ne yazık ki henüz burada değil. . İsveç'e olabildiğince çabuk aşı gelmesini istiyorum. Kısa vadede, şirketlerin AB ile anlaşmalarını yerine getirmek durumundadırlar. Başka yere ya da ülkelere ihracat yapması farklı kısıtlamalarla gerekçelendirilebilir” diyerek devam ediyor, “Şimdi tekrar bir milyondan fazla insanın bir doz aşı aldığını da hatırlatmak isterim.”

Stefan Löfven, “Bu yıl biliyoruz ki, her zamanki gibi olmayacak Paskalya haftaya başlıyor. Kutsal Cuma ve bu Paskalya da her zamanki gibi olmayacak, sadece en yakınlarınızla birlikte olun, evde kalın.”

Löfven, “Seyahat edecek herkes virüsün bulaşıcı bir şekilde yayıldığını unutmasın. Seyahat etmeyi planlıyorsanız, güvenli bir şekilde yapmanız önemlidir” diyor.

Uluslararası basında çıkan haberlere göre, AB liderleri dün, Avrupa Komisyonu'nun, nüfusun büyük bir kısmının zaten aşılanmış olduğu ülkelere aşı ihracatına geçici yasaklar getirme önerisi üzerinde anlaşamadılar. Dün, konu hakkında diğerlerinin yanı sıra İsveç Başbakanı Stefan Löfven'in de katıldığı dijital bir AB zirvesi düzenlendi.

SVT Nyheter tarafından yapılan bir ankete göre İsveç, analiz için Almanya'ya yaklaşık üç aydan kısa bir sürede yaklaşık yarım milyon korona testi gönderdi. Bu, dönem boyunca İsveç'te gerçekleştirilen tüm testlerin yaklaşık beşte birine karşılık geliyor. Başlangıçta şirket, covid-19'u izlemek için Eurofin testlerini analiz etti, şimdi misyon, mutasyon arayışında pozitif test sonuçlarını analiz etmek için değiştirildi. Ancak İsveç'in hazırlıklı olmasının daha iyi olması gerektiğine ve örnekleri analiz etme yeterliliğinin İsveç'te olduğuna inanan eleştirmenler var.

Stockholm'daki Karolinska Enstitüsü Rektörü Ole Petter Ottersen,”İsveç'te uzmanlığa ve altyapıya sahibiz. Öyleyse neden bunu yapmayalım ileriye bakmak için yapacağımız şeyin İsveç'te büyümek olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullanıyor.

İsveç Başbakan Stefan Löfven Aşı AB koronavirüs covid-19 Paskalya Tatil SVT Test Karolinska Enstitüsü Rektörü Ole Petter Ottersen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ