İSVEÇ’İN YENİ PRENSİNİN ADI BELLİ OLDU

Prenses Sofia ve Prens Carl Philip’in Cuma günü dünyaya gelen yeni bebeğinin adı dedesi Kral Carl XVI Gustav tarafından açıklandı. Yeni bebeğin adı Julian Herbert Folke olarak kayıtlara işlendi. Aynı zamanda İsveç’in batısında bulunan Halland Bölgesinin prensi oldu.

İSVEÇ’İN YENİ PRENSİNİN ADI BELLİ OLDU
İSVEÇ’İN YENİ PRENSİNİN ADI BELLİ OLDU Admin
Bu içerik 1668 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Kraliyet Sarayı’nda düzenlenen toplantı sonrası açıklamalar geldi. Cuma günü dünyaya gözlerini açan Prenses Sofia ve Prens Carl Philip’in üçüncü erkek çocuklarının adı; Prens Julian Herbert Folke oldu. Aynı zamanda İsveç’in batısında bulunan Halland Bölgesinin Prensi oldu.

Basın bildirisinde Prens Carl Philip, “Aileye üçüncü çocuk olarak gelen oğlumuza hoş geldiniz demek istiyorum. Bizler için çok mutlu ve minnettar dolu bir an” ifadelerini kullanıyor.

Kraliyet doğumu tarihi bir gün olarak yorumluyor. İsveç’te İlk kez bir kralın torunu Kraliyet Sarayı’nın dışında dünyaya geldi. Prens ünvanını aldı. İsveç Kralı 2019 yılında mahkeme kararıyla torunlarının artık kraliyet ailesine ait olmayacağına ve ayrıca Kraliyet Majesteleri ünvanlarına sahip olmayacağına karar vermişti. Fakat yine de yeni dünya gelen bebeğe prens ünvanı verildi. Halland Bölgesinin prensesi oldu.

İsveç İsveç Kraliyeti C Kral Carl XVI Gustav Prens Carl Philip Prenses Sofia Prens Julian Herbert Folke Halland Bölgesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ