İSVEÇ HALK SAĞLIĞI KURUMU KORONA ÖNLEMLERİNİ UZATMAK İSTİYOR

İsveç Halk Sağlığı Kurumu yetkilileri hükümetin koronavirüsüne ilişkin kısıtlamalarında önerilen hafifletmeyi 3 Mayıs'a kadar ertelemesini istiyor. Hükümet daha önce kısıtlamaları 11 Nisan'a kadar uzattığını duyurmuştu. Park ve eğlence mekanları sahipleri etkinliklerine gelen ziyaretçi sayısına düşmesinden oldukça yakınıyorlar ve kısıtlamaların hafifletilmesini istiyorlar.

İSVEÇ HALK SAĞLIĞI KURUMU KORONA ÖNLEMLERİNİ UZATMAK İSTİYOR
İSVEÇ HALK SAĞLIĞI KURUMU KORONA ÖNLEMLERİNİ UZATMAK İSTİYOR Admin
Bu içerik 631 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç, Finlandiya ve İzlanda'da Astra Zeneca'nın aşısı yaşlı vatandaşlara uygulanmaya başlamıştı.  Ancak Danimarka ve Norveç'te bu aşı tamamen durduruldu.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu kısıtlamaların uzatılmasını önerdiği bir yazı ile hükümete bildirdi. Bu, ülkedeki enfeksiyon durumunun yakın gelecekte hafifletilmesi mümkün olmayacak kadar ciddi olmasıyla iligili olduğu belirtildi.

Bu istek, örneğin halka açık yerler olan Gröna Lund ve Liseberg'in en fazla sekiz ziyaretçi kuralından kaçınmak istemesiyle de ilgilidir. Ayrıca, bunlar arasında akşam 20.00'den sonra bar ve lokantalarda alkol satma yasağı, mağazalarda ve spor salonlarında en fazla 500 kişi olması ve herkesin tek başına alışveriş yapmaya teşvik edilmesi yer alıyor.

Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, ”Bu sefer dünyanın geri kalanıyla aynı şekilde giden İsveç ve Finlandiya. Ancak toplumda ne kadar enfeksiyon baskısı olduğu önemli ve İsveç'te bu çok yüksek. Bu, en yaşlılar için risklerin Norveç ve Danimarka'da göründüğüne kıyasla çok yüksek olduğu anlamına geliyor” dedi.

AB, dün yaptığı açıklamalarda Astra Zeneca'nın aşısının birlik dışındaki ülkelere ihraç etmeyi bıraktığını bildirdi. Bu durum İsveç'in aşı koordinatörü Richard Bergström tarafından doğrulandı. İhracat yasağı, İsveç'in daha fazla aşı alması anlamına gelebileceği belirtildi.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu önlemler hafifletmek epidemiyolog Anders Tegnell Aşı koordinatörü Richard Bergström Finlandiya Norveç Danimarka İzlanda AB
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ