MUSTAFA DEMİRÖRS STOCKHOLM BÜYÜKELÇİSİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Dünya Doğa Fotoğrafçılığı Ödülleri yarışmasında “Dünya Gezegeni Manzaraları ve Çevreler” kategorisinde katılan doğa fotoğrafçısı Mustafa Demirörs, bu dalda ikincilik ödülüne layık görülerek gümüş madalya kazandı. Mustafa Demirörs Türkiye İsveç Büyükelçisi Sayın Emre Yunt tarafından kabul edilerek tebrik edildi.

MUSTAFA DEMİRÖRS STOCKHOLM BÜYÜKELÇİSİ’Nİ ZİYARET ETTİ
MUSTAFA DEMİRÖRS STOCKHOLM BÜYÜKELÇİSİ’Nİ ZİYARET ETTİ Admin
Bu içerik 1346 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Mustafa Demirörs fotoğrafçılığa küçük yaşlarda babasının kendisine aldığı küçük bir fotoğraf makinesiyle başladı. Aile fotoğrafları çekerek fotoğrafçılığı anlamaya çalıştı. Daha sonra okul ve sportif etkinliklerde amatör bir ruhla çalıştı. Her geçen gün fotoğraf merakı artan Mustafa Demirörs, bir alanda kendini yetiştirmeye karar verdi. Doğa merakını çekti. Doğayla iç içe olmayı da seviyordu. Neden olmasın dedi ve doğa fotoğrafçılarını izledi. Doğada dolaşarak fotoğraflar çekmeye başladı. Böylece serüveni başlamış oldu.

Mustafa Demirörs Kanarya Adaları’nın doğa yapısına hayranlık duyarak adaları 2012 itibaren her yıl gezmeye ve fotoğraf çekmeye başladı. Dünya Doğa Fotorafçılığı Ödülleri!ne katılması da orada çektiği bir fotoğrafı yarışmaya göndermesiyle başladı. 2021 yılında “Dünya Gezegeni Manzaraları ve Çevreler” kategorisinde gönderiği fotoğrafı “İkincilik Ödülü”ne layık görüldü.

Mustafa Demirörs kendisini kutlayan Türkiye İsveç Büyükelçisi Sayın Emre Yunt’u ziyaret ederek ikincilik kazanan fotoğrafını hediye etti. Fotoğraf çalışmaları ve geleceğe yönelik projelerinden bahsetti.

                                        Büyükelçi Emre yunt ve Mustafa Demirörs 

Türkiye İsveç Büyükelçisi Sayın Emre Yunt ziyarete ilişkin olarak, “Fotoğraf sanatçımız Mustafa Demirörs beni ziyarete geldiler. Kendisini en son katıldığı Dünya Fotoğrafçılık Yarışmasında aldığı ikincilik ödülünden dolayı kutluyorum. Ben, İsveç’e geldiğimden beri bu şekilde başarılı olan vatandaşlarımızın tamamıyla beraber oldum. Kendisine ilk elden tebriklerimizi ilettim. Devletimizin bir temsilcisi olarak böyle vatandaşlarımızdan her zaman gurur duyuyoruz. Kendilerini destekliyoruz. Büyükelçilik olarak kültürel faaliyetlere büyük desteğimiz var. Şu zamanda içinde bulunduğumuz salgın dönemine rağmen elimizden geleni yapıyoruz. Vatandaşlarımız başarılarıyla övünüyoruz. Mustafa Bey’i başarısından dolayı tekrar kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. İnşaallah ileride daha büyük ödüller alacaktır” dedi.

Mustafa Demirörs Türkiye İsveç Büyükelçiliği Emre Yunt Doğa Fotoğrafçılığı İkincilik Ödülü ziyaret kutlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gülseren demirörs     2021-04-02 Mustafa Demirörs ü bende kutluyorum ve oğlumla gurur duyuyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ