İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 17 ÖLÜ

İsveç Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında güncel verileri paylaştı. Buna göre, ölüm vakalarında 17 artışla yaşamını yitirenlerin sayısı 13 595 oldu. 7 822 yeni vaka sayısıyl da 849 629 vaka sayısına ulaşıldı. Hastanelerde 6 171 kişi tedavi görüyor ve bunlardan 367 tanesi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor. 1 307 614 kişiye 1.doz, 549 052 kişiye de 2.doz aşı uygulandı.

İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 17 ÖLÜ
İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 17 ÖLÜ Admin
Bu içerik 496 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu Devlet Epidemiyoloğu Anders Tegnell basın toplantısında; “Doğru yoldayız ve teslimatların daha da hızlı gitmesi için artmasını umuyoruz. Elbette aşı için en büyük farkı yaratacak olan budur. Teklif edilen herkesin bunu düşünmesi ve umarım aşı olması önemlidir. Bu büyük bir fark yaratacaktır.

Astra Zeneca’da ciddi bir yan etki söz konusudur, ölenlerin oranı çok nadirde olsa yüksektir. Değerlendirme, riskler mevcut olsa bile, aşının yararının risklerden ağır bastığı yönündedir. Bugün Astra'nın aşısını kullanma şeklimizi etkileyip etkilemeyeceğini görmek için verilere bakıyoruz, Bilgi beklerken daha genç yaş gruplarında da ara vermeye devam ediyoruz. Bu aynı zamanda 1. dozu almış ve 2. dozu bekleyenler için de geçerlidir.

Hâlâ gergin bir durumdayız. Ticaret yerleri ve restoranlar üzerindeki kısıtlamalar 2 Mayıs'a kadar devam ediyor. İnsanların oraya yalnız gelmeleri için mağazalarda, alışveriş merkezlerinde vb. Çalışmanız gerekir. Oraya yalnız gitmelidirler” değerlendirmesini yaptı.

Sosyal İşler Dairesi Halk Sağlığı Danışmanlığı’ndan Iréne Nilsson Carlsson, sağlık hizmetindeki durumdan bahsediyor.”Şu anda çok gergin durum var. Bu hafta covid-19 için bakıma ihtiyacı olan 2000'den fazla insanımız var. Bu, Aralık ayının ilk haftası olan 49. haftayla yaklaşık aynı olduğumuz anlamına geliyor. Yılın dönüşünden sonra düşüşün ardından, hastanede bakıma muhtaç 2.000'in üzerinde bir seviyeye geri döndük. Hem normal servislerde hem de yoğun bakım ünitelerinde artmıştır” dedi.

Halk Sağlığı Acil Yardım Kurumu’ndan Svante Werger, salgının tüm sektörlerde toplumu nasıl etkilediğini sürekli olarak takip ettiklerini dile getirerek; ”Sağlık hizmetlerine ek olarak sosyal açıdan önemli faaliyetlerdeki durumun istikrarlı olduğuna karar verilir. Aynı zamanda stresli ve savunmasız işletmeler de var. Halk Sağlığı Acil Yardım Kurumu (MSB), sosyal açıdan önemli faaliyetlerden sorumlu olan herkesi, personel kayıplarının diğer olaylarla çakışması riskine dayalı olarak planlamaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu korona Anders Tegnell Sosyal İşler Dairesi Halk Sağlığı Danışmanlığı Iréne Nilsson Carlsson Halk Sağlığı Acil Yardım Kurumu Svante Werger aşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ