İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU 39 ÖLÜ

İsveç’te son dört günün korona verileri basın toplantısıyla paylaşıldı. Buna göre ölüm vakalarında son dört günde 39 ölüm olayıyla toplamda 13 660 oldu. 19 105 yeni vaka artışıyla da 876 506 rakmına ulaşıldı. Hastanelerde 6 373 kişi tedavi görüyor ve bunlardan 393’ü yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor. Şimdiye kadar 2 119 890 kişiye aşı uygulandı (1.doz 1 495 026 ve 2.doz 624 864).

İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU 39 ÖLÜ
İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU 39 ÖLÜ Admin
Bu içerik 568 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te son dört gün içerisinde gerek ölüm vakalarına ve gerek yeni vakalara bakılınca az da olsa umut verici gelişmeler yaşanıyor. Son dört gün içerisinde kayıtlara geçen 39 ölüm vakası var. Gün olarak hesaplanırsa gün başına 9,75 kişi düşüyor. Yeni vakalarda da 4 776 kişi olarak görülüyor.

Aşılama olayı aşının dağıtım yoluyla İsveç’e ulaşmasına göre hızlı bir biçimde sürüyor. 1 495 026 kişi 1.doz ve 624 864 kişiye de 2.doz aşı uygulanmış durumda. İsve. Sağlık kurumları Haziran ortasına kadar halkın önemli bir bölümünün aşılanacağını belirtiyorlar.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell bugünkü basın toplantısında,  “Dünyadaki duruma bakarak başlıyoruz. Veriler 13. haftaya kadar olanlarla ilgilidir. Durum, belli bir artışla temelde değişmez. Dünya çapında 132 milyon vaka bildirildi” dedi.

Sosyal İşler Genel Müdürlüğü Bölüm Şefi Thomas Lindén ise, “Bölgelerve yerel yönetimler konumlarını bize güncel olarak rapor ediyorlar. Hiçbir bölge afet modu bildirmedi, 12'si takviye moduna sahip, 5 bölgede yönetim kadrosu modu var. 4 bölge normal modda devam ediyor. Operasyonel yetenek için önemli olan bir dizi parametre üzerindeki etki derecesini izliyoruz. 2 bölge kritik etki bildiriyor, 6 ciddi etki bildiriyor, 14 bölge önemli etki bildiriyor. Tüm bölgeler kısa ve uzun vadede etkiler rapor etmektedir. Pandemi şu anda tüm ülkeyi çok sert bir şekilde vuruyor” değerlendirmesini yaptı.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell devamla, “İsveç'te maalesef sürekli bir artışımız var. Bu hafta nereye gittiğimizi göreceğiz. Ancak bu kesinlikle yüksek bir enfeksiyon yayılımıdır ve net bir yavaşlama belirtisi yoktur. Farklı yaş gruplarında, çoğu yaş grubunda artmaya devam ettik. Çocuk gruplarında bir azalma olması, çocuk gruplarında daha çok test yapmak zorunda kalabilir. Yoğun bakımı, Noel öncesi ile aynı seviyede olan yüksek düzeyde enfeksiyon yayılımına sahip olduğumuzu da yansıtıyor. Iva, toplumda enfeksiyonun yayılmasının ne kadar yaygın olduğunu gösteren en istikrarlı göstergedir. Aşı çalışmamız henüz yoğun bakımdada olan yaş gruplarına ulaşmadı. Oraya gidiyoruz. Ölümler - orada hızlı bir düşüş yaşadık. Şu anda nispeten istikrarlı bir seviyedeyiz. Bir yandan, enfeksiyonun yayılmasında artış var, ama aynı zamanda her şeyi yavaşlatan bir aşılama çalışması var. İki kuvvetin toplamı, şu anda oldukça eşit bir seviyede olduğumuz anlamına gelir” ifadelerini kullandı.

İsveç’te önlemler 2 Mayıs’a kadar devam ediyor. AstraZeneca ve Johnson & Johnson aşılarına şimdilik ara verildi.

İsveç korona aşı İsveç Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Sosyal İşler Genel Müdürlüğü Thomas Lindén Bölgeler ve Yerel Yönetimler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ