İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 60 ÖLÜ

İsveç’te paylaşılan korona verilerine göre sisteme geç giren ölüm vakalarıyla birlikte son 24 saatte 60 kişi yaşamını yitirirken toplmada 13 720 oldu. 8 879 yeni vaka sayısıyla 885 385 vaka tespit edildi. Hastanelerde 6 409 kişi (1 857 kadın – 4 552 erkek) tedavi görüyor ve bunlardan 391 tanesi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor. 1 543 414 kişi 1.doz, 631 807 kişiye de 2.doz aşı uygulandı.

İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 60 ÖLÜ
İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 60 ÖLÜ Admin
Bu içerik 417 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

İsveç aşı koordinatörü Richard Bergström, “Pfizer'in 30 Haziran'dan önce 50 milyon doz daha teslim edebileceği konusunun nasıl olacağı sorulduğunda, bunun nedeni Almanya'da faaliyete geçen ve çok büyük bir kapasiteye sahip olan yeni tesisin bir tren gibi çalıştığının belirtildiğini” dile getiriyor.

Danimarkalı yetkililer şu anda Astra Zeneca'nın aşısının kullanımına ilişkin düzenledikleri basın toplantısında Astra Zeneca aşısının kullanımdan tamamen kaldırıldığını açıkladılar. Gün boyunca, bazı Danimarka medyası, ülkenin bu aşıyı tamamen kaldırdığını duyurdu.

Finlandiya kararlarını değiştirmediklerini ve 65 ve üstü için Astra Zeneca aşısını kullanmaya devam edeceklerini açıkladılar. Neden olarak da, “65 yaş ve üzerindekileri Astra Zeneca aşısıyla aşılamaya devam ediyoruz. Bunların arasında aşılamadan sonra nadiren ortaya çıkan kan pıhtılaşması riski tespit edilmedi" denildi.

Amerikalı üretici Janssen'in aşısının Avrupa'ya teslimatını durdurdu. Bugüne kadar İsveç'e 31.000 doz geldi, ancak hiçbiri aşılama için dağıtılmadı. İsveç Halk Sağlığı Kurumu şu anda EMA'nın devam eden güvenlik soruşturmasının sonuçlarını bekliyor. İsveç Halk Sağlığı Kurumu bir basın bülteninde, o zamana kadar tavsiyenin aşı dozlarının kullanılmaması olduğunu yazdı.

Devlet Epidemiyoloğu Anders Tegnell, “İsveç'teki Janssen aşısı tavsiyeleri üzerine bir pozisyon alabilmemiz için şimdi EMA'nın araştırmasını ve ayrıca ABD'den gelen bilgileri bekliyoruz. O zamana kadar aşı dozlarının kullanılmaması tavsiye ediyoruz” değerlendirmesini yaptı.

İsveç korona Danimarka AstraZeneca Finlandiya İsveç Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Richard Bergström Ema
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ