İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 27 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç’te haftanın son veri paylamınına göre son 24 saatte 27 kişi koronadan yaşamını yitiirken toplmada 13 788 oldu. 7 658 yeni vaka artışıyla da 900 138 vaka tespit edildi. Hastanelerde 6 487 kişi tedavi görüyor ve bunlardan 394 tanesi yoğun bakım unitelerinde bulunuyor. 1 667 542 kişiye 1.doz, 649 361 kişiye de 2.doz aşı uygulandı.

İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 27 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 27 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 349 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te koronada mevcut durum varlığını sürdürüyor. Günlük ölüm ve vaka sayılarında düşüşler pek görülmüyor. Bölgelere göre farklılar gözlemleniyor. İsveç’in batı bölgesi (Västra Götaland) sağlık yetkilileri bir basın açıklamasında, Västra Götaland'da 70 yaş ve üzeri olan diğer tüm sakinlerden daha fazla, covid-19'a karşı ilk doz aşıları yapıldığı belirtildi.

Västra Götaland bölgesindeki aşı koordinatörü Kristine Rygge, “ Artık hızlı olarak, örneğin bu hafta, (15. Hafta), 60.000'den biraz fazla doz aşı geldi ve önümüzdeki hafta bu kadar çok sayıda kişi birkaç sağlık merkezinin listedeki 65 yaş ve üzerindeki hastaların aşıladığını ve birkaç hafta içinde aşı yapanların çoğunun bu merkezlere ulaşacağını” söylüyor.

Önümüzdeki hafta, 16. hafta, bölge Västra Götaland'daki aşı yapanlara 60.600 doz gönderilecek. Önceki haftalarda olduğu gibi 65 yaş ve üzeri vatandaşların aşılanması için sağlık merkezlerine öncelik verilmektedir. Bu ve önceki haftalardaki nispeten yüksek doz sayısı, Västra Götaland'daki aşılayıcıların şu anda hızlı ilerleme kaydettiği anlamına geliyor.

Belediyelerde kaçının aşılanmış olduğu ve aşı yapanlara bölgenin aşı koordinasyonundan ne kadar aşı tahsis edilmiş olduğu konusunda hâlâ farklılıklar var. Bölge, farklılıkları azaltmak için birkaç haftadır aşıların aşı yapanlara dağıtımını düzenli olarak yerine getiriyor.

AFP’nin haberine göre, Almanya Başbakanı Angela Merkel ilk aşısını yaptırdı. Merkel’e Astra Zeneca aşısını yapıldı. Alman medyası dün Astra aşısını olacağınıı açıklamıştı. Şu anda, 60 yaşın üzerindeki Almanlara Astra teklif edilirken, düşük trombosit seviyeleri ile birlikte kan pıhtılarının ciddi ancak nadir görülen yan etkileri araştırılmaktadır.

İsveç korona aşı Västra Götaland aşı koordinatörü Kristine Rygge Almanya Angela Merkel AstraZeneca
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ