BÜYÜKELÇİLİK VE KONSOLOSLUK ŞUBESİNDE KORONA VAKASI GÖRÜLDÜ

Türkiye Cumhuriyeti İsveç Büyükelçiliğinde ve konsolosluk memurları arasında görülen korona vakası nedeniyle 20 Nisan – 30 Nisan arasında konsolosluk şubesi acil durumlarda hizmet verecektir. Büyükelçilik internet sayfasında yayınlanan duyuruyu yayınlıyoruz.

BÜYÜKELÇİLİK VE KONSOLOSLUK ŞUBESİNDE KORONA VAKASI GÖRÜLDÜ
BÜYÜKELÇİLİK VE KONSOLOSLUK ŞUBESİNDE KORONA VAKASI GÖRÜLDÜ Admin
Bu içerik 605 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Büyükelçiliğimiz Ve Konsolosluk Şubemizin Çalişma Düzenine İlişkin Önemli Duyuru

Stokholm Büyükelçiliği                                                                                          19.04.2021

Büyükelçiliğimiz personelinde görülen ve Konsolosluk Şubemiz personeline de sirayet eden yüksek sayıda COVID-19 vakası nedeniyle, Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesi’nin, 20 Nisan-30 Nisan 2021 tarihleri arasında yalnızca acil nitelikli faaliyetler için hizmet verecek şekilde bir tertibat alınması zorunluluğu hasıl olmuştur.

Hem ciddi personel sıkıntısı yaşanması hem vatandaşlarımızın sağlığının korunması amacıyla,

- Vatandaşlarımızın ve ailelerinin sağlığı bakımından, 30 Nisan 2021 tarihine kadar (30 Nisan dahil) alınmış olan tüm olağan randevuların iptal edilmesi gerekmiştir.

- Bu çerçevede, Konsolosluk Şubemiz acil durumlarda (geçici pasaport, cenaze işlemleri vb.) hizmet vermeye devam edecektir.

- Olağan pasaport, kimlik, dövizle askerlik, noterlik işlemleri gibi başvurular aciliyet kapsamında değerlendirilmemektedir.

- Doğum tescili, evlilik tescili, müteakip askerlik ertelemesi, adres beyanı, belge suret tasdiki, imza ve mühür tasdiki, tercüme tasdiki işlemleri için başvurular ise posta ile alınmaya devam edecektir.

Bu konularda yapılacak olan postayla başvurular için gerekli belgelere Büyükelçiliğimizin web sitesinde yer alan bilgi notları kısmından (http://stokholm.be.mfa.gov.tr/Mission/InfoNotes) ulaşmak mümkündür.

- Hafta içi her gün 14:30-15:30 saatleri arasında hizmet veren telefon saati uygulaması da anılan tarihlerde geçici olarak durdurulmuştur.

- Büyükelçiliğimizin +46 73 590 02 05 numaralı acil durum nöbetçi telefonu ise, her türlü acil durum için vatandaşlarımıza 7/24 hizmet vermeye devam edecektir.

-Vatandaşlarımız keza 7/24 hizmet vermekte olan +90 312 292 29 29 numaralı Konsolosluk Çağrı Merkezi ile de irtibata geçebileceklerdir.

Saygıyla duyurulur.

Türkiye İsveç Büyükelçiliği Konsolosluk Şubesi korona hizmet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ