İSVEÇ’TE KORONADA SON DÖRT GÜN BİLANÇOSU 37 ÖLÜ

İsveç’te geçen Cuma günü saat 14.00 bugün Salı 14.00 kadar rapor edilen rakamlara göre koronadan 37 ölüm artışıyla toplamda 13 825 kişi yaşamını yirtirdi. 16 692 yeni vakayla da 916 830 vaka tespit edildi. Hastanelerde 6 613 kişi (1 928 kadın – 4685 erkek) tedavi görüyor ve bunların 417 tanesi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor. 1 895 912 kişiye 1.doz, 687 609 kişiye de 2.doz aşı uygulandı.

İSVEÇ’TE KORONADA SON DÖRT GÜN BİLANÇOSU 37 ÖLÜ
İSVEÇ’TE KORONADA SON DÖRT GÜN BİLANÇOSU 37 ÖLÜ Admin
Bu içerik 503 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç koronavirüsü konusunda sorunlu olmaya devam ediyor. 3.dalga nedeniyle yoğun bakım ünitelerinde bir yığılma söz konusu. İsveç Halk Sağlığı Kurumu Astra Zeneca aşısının 65 yaş ve üstüne uygulanmasında bir sakınca olmadığı yönünde açıklamalar yapıyor. Halk Sağlığı Kurumu, yalnızca 65 yaşın üzerindeki kişilerin Astra Zeneca aşısı ile aşılanması tavsiyesine devam etmeye karar verdi.

Anders Tegnell’ “AstraZeneca'nın aşısı yüksek koruyucu etkiye sahiptir ve özellikle yaşlılar ve güçsüzler arasında ciddi hastalık ve ölüm riskini büyük ölçüde azaltır. Bildirilen ciddi yan etki vakaları nadirdir ve çoğu durumda 60 yaşın altındaki insanları etkiler” yorumunu yaptı.

Halk Sağlığı Kurumu devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell basın toplantısında, “Şimdi sözde hızlı testler için yeni kılavuzlar sunuyoruz. Hızlı testler için güncellenmiş bir kılavuz da hazırladık. Klasik PCR testlerini iyi bir şekilde tamamlayacaklar, ancak bir PCR testi ile doğrulanmaları gerekir. Bir kişinin covid-19 olup olmadığını PCR testleri kadar iyi söyleyemezler” dedi.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu, uzaktan çalışmanın mümkün olmadığı ve insanlarla yakın temasın olduğu işyerlerinde tarama için hızlı testlerin kullanılabileceğini tahmin ediyor.

Sosyal İşler Genel Müdürlüğü Bölüm Başkanı Urban Lindberg, “Son bilgilere göre hastanelerde covid-19 için 2.212 kişiye bakılıyor. 1 796 yoğun bakım dışında, 417 yoğun bakımda bakılıyor. Mevcut kapasite yüzde 16'dır. Mevcut durumun üstesinden gelmek için bölgeler arasında büyük koordinasyona ihtiyaç duyan çok gergin bir duruma sahip bazı bölgelerimiz var. Hiçbir bölge felaket durumu bildirmedi. 12 kazanç modu bildirdi. İki bölge, yoğun bakımı üzerindeki kritik etkileri rapor etmektedir. Enfeksiyonun yayılması ışığında önümüzdeki haftalarda sağlık hizmetlerinde herhangi bir gelişme görmüyoruz” değerlendirmesini yaptı.

İsveç İsveç Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Sosyal İşler Genel Müdürlüğü Urban Lindberg aşı Astra Zeneca
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ