İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 41 ÖLÜ

İsveç’te bugün açıklanan haftanın son korona paylaşımına göre son 24 saatte 41 kişi yaşamını yitirirken ölüm vakalarında sayı 13 923ê yükseldi. 6 267 yeni vaka artışıyla toplamda 938 343 vakaya ulaşıldı. Hastanelerde 6 733 (1 968 kadın – 4 765 erkek) kişi tedavi görüyor ve bunlardan 398 kişi yoğun bakımda bulunuyor. 2 086 142 kişiye 1.doz, 710 636 kişiye de 2.doz aşı yapıldı.

İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 41 ÖLÜ
İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 41 ÖLÜ Admin
Bu içerik 345 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te korona aşıları konusunda halktaki tedirginlik sürüyor. Gerekli yerlere telefon eden vatandaşlar aşı konusunda doyurucu yanıtlar alamıyorlar. İsveç nüfusunun geneline bakıldığı zaman AstraZeneca aşısını pek istemiyor. Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, 65 yaş ve üstünde AstraZeneca aşısından ölümler gerçekleşmediğini ileri sürerken bazı kaynaklar Tegnell’i yalanlıyorlar.

Aşılar konusunda aşı koordinatörü Magnus Thyberg, hangi aşıyı alacağımızı önceden bilemediğiniz için bölge yetkililerine yöneltilen eleştirilere değinerek, “Aşı teslimatları belirsiz olduğu için aşı sağlayıcılarımız hangi günlerde hangi aşıyı yaptıracaklarını bilemezler ve bu nedenle gelecekte hangi aşıyı yaptıracaklarını söyleyemezler. Ama oraya vardığınızda, aşı uygulayıcınızdan hangi aşıyı almanız gerektiğini öğrenirsiniz” diyor.

Sağlık veTıbbi Bakım Genel Müdür vekili Johan Bratt, “Bu hafta, hastanede bakıma ihtiyaç duyan hasta sayısı büyük farklılıklar gösterdi. Taburcu olmasına izin verilen her hasta için mutluyum. Bununla birlikte, eğrinin düştüğü hakkında konuşmak için henüz çok erken. Aşılar iyi gidiyor ve ışığı görüyoruz. Ama şimdi herkesten başka bir çaba göstermesini istemeliyim. Ancak geri çevrilemeyen şey, yoğun bakım ünitesinde bakıma ihtiyaç duyacak kadar hasta olan hastaların sayısıdır. Geçen haftadan 105 hastamız var. Geçen haftadan beri 90 ila 100 arasında gidip geliyor” diyor.

İsveç korona aşı yoğun bakım AstraZeneca Magnus Thyberg Sağlık veTıbbi Bakım Johan Bratt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ