İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA TABLOSU 45 ÖLÜ

İsveç’te son dört günün korona tablosusuna göre ölüm vakalarında 45 artışla 13 968 kişi yaşamını yitirirken 14 911 yeni vaka artışıyla da 953 254 vakaya ulaşıldı. Hastanelerde 6 945 (2 036 kadın – 4 909 erkek) tedavi görüyor ve bunlardan 390 kişi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor. Şimdiye kadar 3 019 266 kişiye aşı uygulandı. 1.dozu 2 228269 kişi, 2.dozu ise 730 997 kişi aldı. Halkın 1.doz için yüzde 27,9’u, 2.doz için yüzde 8,9’u aşılandı.

İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA TABLOSU 45 ÖLÜ
İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA TABLOSU 45 ÖLÜ Admin
Bu içerik 1625 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Halk Sağlığı Kurumu devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell basın toplantısında, “Önce İsveç'in durumunu hatırlatan bir resim sunuyorum. İsveç'te covid-19'un çok yüksek yayılmasına devam ettik. Hepimizin, hepimiz tarafından etkilenebilir olduğunu hatırlamamız önemlidir. Yüksek bir yayılma durumunda yalnız olmadığımızı, küresel durumun bir sonraki resminde görebiliriz. Küresel olarak, Hindistan çok etkilenen bir ülkedir, ancak birçok ülkede artan enfeksiyon var. Avrupa aslında bir istisnadır. Birkaç haftadır düşüş eğilimindeyiz. İsveç'te hâlâ çok yüksek seviyeler var. Önceden herhangi bir zafer iddia etmek için henüz çok erkendir. Bu arada enfeksiyonun yayılması azalıyor gibi görünüyor. Özellikle genç yaşlarda hâlâ çok yüksekteyiz. Küçükler geniş bir enfeksiyon yayılımına sahiptir. Özellikle 20 yaşına kadar olan grup, genç olanlar arasında en yaşlısı çok yüksek enfeksiyon yayılımına sahiptir” dedi.

Anders Tegnell devamla, “Yoğun bakım: Vaka sayısıyla aynı gelişme. Ancak en az Noel'deki kadar yüksek seviyeler. Günlük ölüm sayısı: Burada hızlı bir düşüşle 1. aşamadaki aşıların olumlu bir etkisi oldu. Şu anda Avrupa'ya göre düşük seviyelerdeyiz. Ama sonra oldukça yüksek bir seviyede durdu. Aşılarla daha da ilerlemeyi umuyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Ayrıca Tegnell yakalaşan Ramazan Bayramına dikkat çekerek Müslüman insanlara uyarılarda bulunarak, “Bahar tatillerinin geçmişine bakarsak, devam eden Ramazan ve yaklaşan bayram için dikkatli olunması gerekiyor.  Birkaç kişiyle kutlayın.Mesafeyi koruyun. Seyahat ediyorsanız, mümkün olduğunca bulaşıcı pozisyonlardan uzak bir şekilde seyahat edin” dedi.

İsveç Tıbbi Ürünler Dairesi bölüm yöneticisi Veronica Arthurson, “Şüpheli yan etkiler Tıbbi Ürünler Dairesi’ne bildirilmelidir. Gerçekten yılın ilk aylarında yapılan bir şey. Hem sağlık hizmeti hem de özel şahıslar tarafından. Bu yıl 32.000'den biraz az rapor gönderildi. 27.539, covid-19'a karşı aşılar için geçerlidir. Bu, normalde toplam dört yıl boyunca aldığımız raporların sayısına karşılık gelir. Buna son derece büyük miktarda rapor ediliyor. Kurum, keskin bir şekilde artan rapor akışıyla başa çıkmak için çalışıyor. Piyasada etkili ve güvenli ilaçlarımız varsa ilaç sağlığını garanti eder” ifadelerini kullanıyor.

İsveç İsveç Halk Sağlığı Kurumu korona Covid-19 Anders Tegnell İsveç Tıbbi Ürünler Dairesi Veronica Arthurson Ramazan Ramazan Bayramı seyahat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ