BOTKYRKA, ALBY’DE BİR GENÇ ÖLDÜRÜLDÜ

Stockholm'ün güney belediyesi Botkyrka’nın Alby semtinde Salı gece yarısından sonra bir genç kurşunlanarak öldürüldü. Ambulans helikopteriyle hastaneye kaldırıldı, ancak hayatı kurtarılamadı. Polis, cinayetten henüz herhangi bir tutuklamanın olmadığını belirtiyor.

BOTKYRKA, ALBY’DE BİR GENÇ ÖLDÜRÜLDÜ
BOTKYRKA, ALBY’DE BİR GENÇ ÖLDÜRÜLDÜ Admin
Bu içerik 783 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Stockholm’un 20 km güneyindeki Alby semtinde gece yarısından sonra saat 03.00 sularında bir genç kurşunlandı. Olay yerine ulaşan polis ambülans helikopter çağırdı. Hastaneye kaldırılan genç yaşamını yitirdi.

Polis olay yerini güvenlik şeridine alarak teknik inceleme başlattı. Polis kişinin vücuduna birden fazla kurşun isabet ettiğini belirtiyor. 19 yaşında gencin ölümünden akrabalarının haberdar edildiği ifade ediliyor.

Kişinin bir apartmanın giriş kapısının önünde vurularak ağır yaralndığı ve polise haber verildiği belirtiliyor. Polis teknisyenleri, gecenin geç vakti birkaç saat çalışarak kanıt topladılar. Olay yerinde yaklaşık on boş kovan topladılar, yerde yatan bir bisikleti incelediler. Olay yerinde kahverengi bir kese kağıdı içinde bir güvenlik yeleği buldukları basına yansıyan haberler arasında bulunuyor.

Aftonbladet gazetesine göre, gece boyunca polis bölgede çok sayıda kişiyle görüşerek bilgi topladı.Polis yetkilisi Tomas Ibstedt, “Orada çok katlı bir bina var ve birkaç tanık var. Cinayetle ilgili ön soruşturma başlatıldı. Kimse tutuklanmadı” ifadelerini kullanıyor.

Polis, gece boyunca soruşturma kapsamında çok sayıda ev araması yaptı. Tomas Ibstedt, “Olay yerinde insanlar var, biz arabaları durduruyoruz, insanları başka girişlere yönlendirdik” diyor.

Botkyrka’nın Alby semti 2000’li yıllara kadar oldukça sakin bir konuma sahipti. Bu yıldan sonra yavaş yavaş sokak çeteleri türemeye başladı ve bugün semte hakaim oldular. Bu olayın arka planında da çetelerin kendi aralarında hesaplaşmalarının sonucunu çıkarmak yanlış olmaz. Polisin elinde bölgeyle ilgili çok fazla bilgi bulunduğu gerçeği de unutulmamalıdır.

Stockholm Alby cinayet genç kurşun silah sokak çeteleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ