İSVEÇ’TE KORONADA SON DÖRT GÜNÜNBİLANÇOSU 43 ÖLÜ

İsveç’te son dört gün içerisinde koronadan 43 kişi yaşamını yitirdi. 14 950 yeni vaka tespit edildi. Böylece 14 091 ölüm ve 988 554 korona vakası rakamına ulaşıldı. Hastanelerde yatan hasta sayısı açıklanmadı ma 405 kişinin yoğun bakım ünitelerinde bulunduğu belirtildi. 2 681 307 kişiye 1.doz, 769 932 kişiye de 2.doz aiı uygulandı. Toplamda 3 451 239 aşılanmış oldu.

İSVEÇ’TE KORONADA SON DÖRT GÜNÜNBİLANÇOSU 43 ÖLÜ
İSVEÇ’TE KORONADA SON DÖRT GÜNÜNBİLANÇOSU 43 ÖLÜ Admin
Bu içerik 513 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Halk Sağlığı Kurumu Bölüm Başkanı Sara Byfors, “Devam eden bir düşüş trendi, ancak bir şeylerin durması biraz endişe verici. Göze çarpan, 0-19 yaş arası çocuklar ve gençler arasındaki vakaların artmasıdır. Daha çok test edilmelerini etkileyebilir ama neye bağlı olduğunu söylemek zor. İsveç'te 691, şu anda Ülke çapında 100.000 kişi başına düşen toplam vaka sayısı 691 kişidir. Okulları açık tutmanın önemli olduğunu düşünüyoruz çünkü genel olarak çocuk sağlığı için çok önemli bir faktördür. Örneğin, büyük çaplı öğrenci mezuniyet törenlerine sahip olabilmeniz için önerilerde herhangi bir değişiklik yapmadık, ancak geçerli olan kısıtlamalardır. Ancak aşı olan bir büyükanne, örneğin bir öğrenciyle katılabilir ve onu kutlayabilir” dedi.

Sara Byfors 1.doz aşıyı olduktan sonra en az üç haftalık bir tanındığını ve 2.doz aşıyı almadan önce virüsü kapma durumun ortaya çıkabileceğini belirterek, “Hastalığı kapma riski vardır ama, çok daha küçüktür. Ancak aşılananların bile enfeksiyonun yayılmasını azaltmaya yardımcı olması önemlidir. Bu durumda en yakın ailenle bireyleriyle ilişkini sürdürmeye önem göstereceksin” ifadelerini de kullanıyor.

Mayıs ayında büyük miktarlarda aşı olması bekleniyor ve dozlar şimdi gelmeye başladı mı? Yaş gruplarını korumak etkili midir, sorulara Sara Byfors, “Ne kadar çok aşı gelirse, bir denge sağlanmalıdır. İlk önce aşı olma riski en yüksek olanlar için fırsatlar yaratmalıyız. Ne kadar aşı olduğu, doğduğu ülkeye göre farklılık gösteriyor, boşluk olmaması önemlidir. Ancak Halk Sağlığı Kurumu olarak, nüfusumuzun aşılanacağına büyük bir güven duyuyoruz” açıklamalarını da yapıyor.

Basına yansıyan haberlere göre çok sayıda yer ayırtıran kişi aşı olmaya gelmiyor. Ayrıca dijital olarak yer ayırtmada zorluk yaşayanların 08 – 428 429 30 nolu telefona 08 -19.00 saatleri arası telefon edebilirler ya da https://1177.se  internet sayfası üzerinden yer ayırtabilirler.

İsveç korona İsveç Halk Sağlığı Kurumu Sara Byfors aşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ