MALMÖ’DE ARKA ARKA PATLAMALAR MEYDANA GELDİ

İsveç’in güneydoğu kenti Malmö’de bu gece arka arkaya patlamalar meydana geldi. Üç yerde yarımşar saat ara ile patlatılan patlayıcıların birbirleriyle bağlantılı ve öç almaya yönelik olduğu polisçe tahmin ediliyor.

MALMÖ’DE ARKA ARKA PATLAMALAR MEYDANA GELDİ
MALMÖ’DE ARKA ARKA PATLAMALAR MEYDANA GELDİ Admin
Bu içerik 549 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’in üçüncü büyük kenti olan Malmö mafyalaşmış sokak çetelerinin en fazla etkinlik gösterdiği kentlerden biri konumunda bulunuyor. Bu gece saat 02.30 sularında meydana gelen üç ayrı yerdeki patlamanın birbirleriyle bağlantılı ve öç almaya yönelik olduğunun tahmin edildiği belirtiliyor. Patlamalar sonucu bir hamile kadın ile bir çocuk hastaneye kaldırıldı.

Polis yetkilisi Stefan Sintéus basın toplantısında, “Bunun patlamayla ilgili olup olmadığından emin değiliz.  Fakat, çocuğun astım krizi geçirdiğini” söylüyor. Polis patlamalarda kullanılan patlayıcı madde hakkında fazla bilgeye sahip olmadıklarını beyan ediyor.

Stefan Sintéus “Güçlü bir şeyin patladığını ve bunun bir el bombası olmadığını biliyoruz, Üç patlama bölgesine de teknisyenler ve bomba muhafızları gönderildi. Nydalavägen'de operasyon sona erdi ve diğer yerlerde soruşturma devam ediyor. Docentgatan'da meydana gelen patlama sırasında bir kişi hastaneye kaldırıldı, ancak patlamayla bir ilgisi olup olmadığının belirsiz.Başka yaralanma bildirilmedi” açıklamalarında bulunuyor.

Polis, görgü tanıklarını sorgulamaya ve güvenlik kameralarından malzeme toplamaya çalışıyor. Sintéus, “Şu an bunun çatışmayla ilgili olduğunu ya da neden bu üç yerde patladığını söyleyemeyiz. Buna daha sonra döneceğiz. Tabii endişeyle baktığımız şey bu” diyor.

İsveç Malmö patlama mafya sokak çeteleri öç polis Stefan Sintéus
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ