İSVEÇ’TE KORONADA VAKA SAYISI 1 MİLYONU AŞTI

İsveç’te koronavirüsün ortaya çıktığı günden bu yana 1 002 121 vaka görüldü. 14 158 ölüm gerçekleşti. Bugün son 24 saatte 7 kişi yaşamını yitirirken 6 526 yeni vaka tespit edildi. Hastanelerde bulunan 7 binin üzerindeki hastanın tehlike sınırında olan 1 812 ve bunlardan 401 tanesi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor. 2 769 411 kişi 1.doz, 794 198 kişiye de 2.doz aşı uygulandı. Toplamda 3 563 609 kişi aşılanmış oldu.

İSVEÇ’TE KORONADA VAKA SAYISI 1 MİLYONU AŞTI
İSVEÇ’TE KORONADA VAKA SAYISI 1 MİLYONU AŞTI Admin
Bu içerik 367 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu ve diğer kurumlaın birlikte düzenlediği bugünkü basın toplantısında güncel veri ve konular üzerinde duruldu. Halk Sağlığı Kurumu Bölüm Başkanı Karin Tegmark Wisell, Karin, “Ülkede çok yüksek bir enfeksiyon yayılımımız var ve bölgeler arasında farklılık gösteriyor. Bu nedenle mesafenizi koruyun, çevreye yakın olmaktan kaçının ve evden çalışın. Küresel olarak yaygın bir enfeksiyon yayılımı olmuştur.

Dünyada son zamanlarda Hindistan ve Güneydoğu Asya'da meydana gelen artışlar egemen olmuştur. İsveç'te düşüş eğilimi görüyoruz. İsveç'te bir milyonun üzerinde rapor edilmiş vakamız var ve son 14 günde 100.000 ülke sakini başına görülen ya da rapor edilen vaka sayısı 675’tir. Ancak Kıbrıs dışında Avrupa'da düşüş eğilimi görüyoruz.

Görebildiğimiz şey, en son ankette (Mart), ulusal düzeyde antikor düzeyi yüzde 22 olduğudur. Çoğunluğunun doğal bir enfeksiyondan kaynaklandığını değerlendiriyoruz. Mart ayı başında ayaktan hasta bakımındaki antikor sayısı ulusal olarak yüzde 21 idi. Stockholm, Skåne ve Västra Götaland ile kıyaslandığında artık o kadar büyük değiller. 65-95 yaş grubundaki antikorlar, daha genç yaş gruplarına göre daha düşüktür. Nisan ayında ağız, burun ve boğazda bir örnek bırakmak zorunda kalan popülasyonun rastgele bir örneğini yaptık, sonuçların Aralık 2020 başındaki ile aynı seviyedeydi.

Senaryolarımız, enfeksiyonun yayılmasının sonbaharda düzleşebileceğini gösteriyor. Ama bir tahmin olarak görülmemelidir. Bu, insan temaslarının sınırlı bir seviyede kaldığını ve aşıların devam ettiğini varsayarak, değerlendiriyoruz” açıklamalarında bulundu.

İsveç Korona 1 milyon İsveç Halk Sağlığı Kurumu Karin Tegmark Wisell aşı Hindistan Güneydoğu Asya Mart Nisan Sonbahar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ