İSVEÇ’TE KORONADA BUGÜNKÜ BİLANÇO 50 ÖLÜ

İsveç’te koronadan ölümler devam ediyor. Koronavirüsünde Avrupa ülkeleri arasında yayılım açısından ilk sıraları işgal ediyor. 17 Mayıs’tan sonra da kısıtlamaların sürüp sürmeyeceği ya da sportif etkinliklerde ne kadarına izin verileceği tartışılıyor.

İSVEÇ’TE KORONADA BUGÜNKÜ BİLANÇO 50 ÖLÜ
İSVEÇ’TE KORONADA BUGÜNKÜ BİLANÇO 50 ÖLÜ Admin
Bu içerik 301 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Koronavirüsünde son 24 saatte 50 ölüm artışıyla 14 267 kişi yaşamınını yitirirken 6 330 yeni vaka sayısıyla da 1 027 934 vaka görüldü. Hastanelerde 7 binin üzerinde hasta tedavi görüyor ve bunlardan 373 kişi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor.  3 060 144 kişi 1.doz, 897 321 kişi de 2.doz aşıyı aldı.

13.15'te hükümet ve İsveç Halk Sağlığı Kurumu bir basın toplantısı düzenledi. Daha sonra hükümetin 17 Mayıs'tan sonra korona kısıtlamalarını açıklaması bekleniyor. Buna ek olarak, İsveç Halk Sağlığı Kurumu, kısıtlamaların nasıl ve ne zaman kademeli olarak kaldırılabileceğini ve ayrıca “yeni normal bir durumda” bile önlem alınması gerekip gerekmediğini konusunda bilgilendirmelerde bulundu

Bu hafta beklenen bir başka mesaj da restoran ve kafeteryaların 20.30'da kapanmaya devam edip etmeyeceği ve ticarette herhangi bir rahatlama olup olmayacağı. Mevcut kısıtlamalar Halk Sağlığı Kurumu tarafından tekrar uzatılmadıkça Pazar günü sona eriyor.

Stockholm Bölgesi iki yeni aşı kliniği açıyor. Yeni aşı yerleri Rimbo'daki Sparbankshallen'de ve Södermalm'daki Zinkensdamm IP adresinde yer alacak. Bölgede şu anda toplam 15 klinik bulunurken, birkaç sağlık ocağı ve bazı hastaneler aşı yapıyor.

Bu haftanın başlarında Stockholm, 1971 ve öncesinde doğmuş kişiler için aşı uygulamasına başladı. 19. ve 20. haftalarda 98.000'den fazla aşı zamanı mevcuttur.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu internet sitesinde, "Yeni aşı klinikleri için randevular ‘Her Zaman Açık’ uygulaması üzerinden alınıyor ve tamamlayıcı olarak çeşitli nedenlerle dijital çözümlerle rezervasyon yapamayan ya da Banka Kimliği ya da Freja e-id plus olmayan kişiler için telefonla rezervasyon var. Bölgenin internet sitesinde aşılarla ilgili güncel bilgiler 1177 .se adresinde bulunabilir.

İsveç Korona Halk Sağlığı Kurumu aşı Avrupa Stockholm Bölgesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ