İSVEÇ’TE KORONADAN SON İKİ GÜN İÇİNDE 8 KİŞİ ÖLDÜ

İsveç’te tatil nedeniyle açıklanmayan korona vakalarıında son iki günde 8 ölüm artışıyla 14 275 kişi yaşamını yitirmiş oldu. 9 192 yeni vaka artışıyla da vaka sayısı 1 037 126 yükseldi. Hastanelerde 7 binden fazla kişi tedavi görüyor ve yoğun bakım ünitelerinde 341 kişi bulunuyor. 3 194 265 kişi 1.doz, 983 423 kişiye de 2.doz aşı yapıldı. Oplamda 4 177 688 kişiye aşı uygulandı.

İSVEÇ’TE KORONADAN SON İKİ GÜN İÇİNDE 8 KİŞİ ÖLDÜ
İSVEÇ’TE KORONADAN SON İKİ GÜN İÇİNDE 8 KİŞİ ÖLDÜ Admin
Bu içerik 751 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te tatil nedeniyle açıklanmayan son iki korona vakaları verilerine göre yeni vaka sayısında fazla bir düşüş görülmüyor. Günlük ortalama yeni vaka sayısı 5 bin dolaylarında bulunuyor. Hastanelerde 7 binin üzerinde hasta tedavi görüyor.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, dünya ülkelerini çocukları ve gençleri aşılamaya başlamak yerine aşı dozlarını küresel aşı işbirliği Covax'a bağışlamaya çağırıyor. Adhanom Ghebreyesus bir basın toplantısında, salgının ikinci yılının ilkinden çok daha ölümcül olacağını söylüyor.

Tedros Adhanom Ghebreyesus, “Ülkelerin neden çocuklarını ve gençlerini aşılamak istediklerini anlıyorum, ancak şimdi onları yeniden düşünmeye ve bunun yerine Covax'a aşı bağışlamaya çağırıyorum” açıklamasında bulundu.

Danimarka tarafından sınır bölgeleri olarak sınıflandırılan bölgelerde yaşayan İsveçliler, enfeksiyon durumuna bakılmaksızın izolasyon şartından muaf tutulacakları belirtildi. Bu bölgeler, Blekinge, Skåne, Halland ve Västra Götaland'daki konaklama için geçerlidir. Bu bölgelerde yaşayanlar için, son 14 gündür covid-19'a karşı tam aşı olduğunuza veya son 72 saattir covid-19 için negatif test yaptığınıza dair bir sertifika getirmeniz yeterlidir.

AFP'ye göre İtalya artık turistlere yeniden kapılarını açılıyor. Bugün itibariyle, AB, İngiltere ve İsrail'den negatif test yapan gezginler için karantina şartı kaldırılmıştır. Başbakan Mario Draghi yaptığı açıklamada, turistlere açılmanın ülke ekonomisinin canlanması açısından önemli olduğunu söyledi. Nisan ayında İtalya'da kafeler, restoranlar, müzeler ve tiyatrolar yeniden açıldı, ancak saat 22: 00'den sonra sokağa çıkma yasağı ülke genelinde hâlâ geçerli bulunuıyor.

İsveç Korona aşı DSÖ Tedros Adhanom Ghebreyesus Danimarka İtalya Covax Turist
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ