ESKİLSTUNA’DA 20 DOLAYINDA ARABA YAKILDI

Stockholm 115 km batısında bulunan Eskilstuna kentinin çeşitli yerlerinde 20 dolaylarında araba ateşe verildi. Polis, üç kişiyi kamu malını zarara uğratmaya teşebbüs şüphesiyle tutukladı.

ESKİLSTUNA’DA 20 DOLAYINDA ARABA YAKILDI
ESKİLSTUNA’DA 20 DOLAYINDA ARABA YAKILDI Admin
Bu içerik 620 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Eskilstuna'da pazar gecesi saat 22.00 sularında polis yangın alarmı aldı. Bundan bir buçuk saat sonra, araba, moped ve bir kamp yerlerindeki arabalar yakmakla ilgili olarak polise 15 ihbar daha geldi. Olayların sonunda, Eskilstuna'daki polis evi de binaya atılan yanan nesnelerle yangın saldırısına maruz kaldı, polisin Pazartesi sabahı erken saatlerde web sitesinde yayınladığı ihbarların bir özetini yayınladı. Bu da gösteriyor ki, yangınlarla ilgili alarmlar arasında sadece birkaç dakikalık zaman aralıkları var.

Eskilstuna polis yetkilisi Laila Eriksson, “Bu kadar kısa aralıklarla geldiklerini düşünürsek, aralarında bir bağlantı olduğuna ve yangını başlatanın da az sayıda olduğuna inanıyoruz., başka hiçbir şeyin olası olmadığını söyleyebilirim” diyor

Bir başka polis memuru Mikael Ehne. “Muhtemelen koordineli bir eylem” olabileceğini ileri sürüyor. Polis, diğer şeylerin yanı sıra, birkaç polis devriyesi ve diğer polis bölgelerinden bir polis helikopteri ile takviye aldı. 20'li yaşlarındaki üç erkek saat 00.20'de gözaltına alındı ve gecenin ilerleyen saatlerinde ağırlaştırılmış saldırı girişimine dair makul şüphesiyle tutuklandı. Pazartesi günü sorgulanacaklar. Tutuklanan kişilerin kimlikleri hakkında bilgi verilmiyor.

İsveç Stockholm Eskilstuna araba yakma polis tutuklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ